"מלצר 'הזמין' את העתירות מפרקליט השמאל"

על פי התלונה, התנהלות מלצר הפרה את כללי האתיקה של השופטים ופוגעת באמון הציבור ברשות השופטת. "השופט עודד והחמיא לעותר סדרתי המזוהה עם צד מסוים של המפה הפוליטית"

השופט חנן מלצר בכנס AIS
השופט חנן מלצר בכנס AIS
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

התנועה למשילות והדמוקרטיה הגישה תלונה לנציב תלונות השופטים, השופט (בדימוס) אורי שהם, נגד יו"ר ועדת הבחירות המרכזית לשעבר, השופט חנן מלצר.

התלונה הוגשה לאור הקלטה שפורסמה בתוכנית "המילה האחרונה" בגלי צה"ל מכנס שנערך באוניברסיטת בר אילן, שם שיבח השופט מלצר את פעילותו של עו"ד שחר בן מאיר, אשר היווה שחקן מרכזי בעתירות לבית המשפט העליון ולוועדת הבחירות לכנסת ה-22 נגד ארגונים ומפלגות מהימין.

מההקלטה של מלצר השתמע, כי העתירות שהגיש בן מאיר במהלך הבחירות היו מוזמנות על ידי השופט מלצר עצמו. לסיום אף הדגיש כי לבן מאיר מגיעות מחיאות כפיים.

על פי התלונה, התנהלות זו של השופט מלצר מפרה את כללי האתיקה של השופטים ופוגעת באמון הציבור ברשות השופטת.

עו"ד זאב לב, מנהל המחקר בתנועה למשילות, מסר, כי "מהקלטות השופט מלצר שהושמעו עולות שתי בעיות חמורות, המהוות אף עבירות אתיות. הראשונה נוגעת לפגיעה האנושה באמון הציבור בכך ששופט בבית המשפט העליון מעודד ומחמיא בפומבי לעותר סדרתי, המזוהה פוליטית עם צד מסוים במפה הפוליטית הישראלית. הבעיה השניה היא הפגיעה בעקרון הפרדת הרשויות הנגרמת כאשר בית המשפט "מזמין" באופן מפורש עתירות שיובאו בפניו".

מנהל הפעילות של התנועה, דני סימן, אמר כי הוא מקווה שנציב תלונות הציבור על השופטים יפעל במהירות וביעילות לבירור התלונה, "רק טיפול יסודי בהתבטאויות והתנהלויות מעין אלה יוכל להשיב את אמון הציבור במערכת המשפט, ולשכנע את אזרחי ישראל כי מערכת המשפט פועלת ללא משוא פנים".

תגובה אחת
  1. לא יאמן

השארת תגובה