שקד כועסת: 'כחול לבן' והציבור הדתי

ב'כחול לבן' סגרו עם משרד פרסום שיתמקד בציבור הדתי לאומי לקראת הבחירות הקרובות – שקד בתגובה: "עם כל הכבוד ליועז הנדל, הציונות הדתית היא לא עדר של פתיים"

יאיר לפיד בהבית היהודי
יאיר לפיד בהבית היהודי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

במפלגת 'כחול לבן' הוחלט להתמקד במערכת הבחירות הנוכחית בהשקעה מסיבית בקרב מצביעי הימין המתויגים כדתיים לייט שאינן מוצאים את מקומם ב'ימינה'. לצורך כך סגרו במפלגה חוזה עם משרד הפרסום והדיגיטל 'משרוקיות', כשהם משלשים את התקציב לציונות הדתית ותוקפים בסרטון שהפיקו את מפלגת 'ימינה".

ח"כ איילת שקד (ימינה) הגיבה לקמפיין ולסרטון של "כחול לבן" ואמרה, כי "כחול לבן חושבים שהציונות הדתית תשרת את ממשלת השמאל ערבים שהם רוצים להקים".

לדבריה, "מעבר לזה שמדובר במפלגת שמאל מדיני, שמאל כלכלי ואנטי דתי (עיין ערך הקמפיין האחרון להקמת ממשלה חילונית) מה שצריך להזכיר לציבור זה שמפלגת יש עתיד נלחמה בנו נגד כל המפעלים המפוארים של הציונות הדתית : נגד השרות הלאומי, נגד הגרעינים, נגד החינוך הממלכתי דתי, נגד החטיבה להתיישבות ונגד הישיבות הציוניות. ובכן, עם כל הכבוד ליועז הנדל, הציונות הדתית היא לא עדר של פתיים", הבהירה שקד.

בהודעה מטעם 'כחול לבן' נכתב, כי "הרב רפי פרץ וסמוטריץ' מייצגים רק חלק קטן מהציונות הדתית. יש ציבור רחב שמאמין בערכים אחרים ובתפקידה ההיסטורי של הציונות הדתית בהובלת המדינה".

"בחירות האחרונות ראינו עליה משמעותית בכמות המצביעים לכחול לבן בקרב הציבור הדתי. אנו רואים חשיבות אסטרטגית בפניה אל המגזר, שמחפש בית פוליטי חדש של ממלכתיות, ערכים ויושרה, בית שישמור על ישראל וערכיה היהודיים והדמוקרטיים", נאמר בהודעה.

השארת תגובה