פסילת יזבק: 'העבודה' תתמוך 'מרצ' תתנגד

יו"ר מפלגת העבודה ח"כ עמיר פרץ הודיע כי מפלגתו תתמוך בפסילתה של ח"כ יזבק מ'המשותפת' בעוד עמיתו ח"כ האלוף כולן הודיע כי יתנגד

מליאת הכנסת | צילום: הכנסת
מליאת הכנסת | צילום: הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מפלגת העבודה הודיעה כי תתמוך בפסילתה של ח"כ היבא יזבק מהרשימה המשותפת לכשזו תעמוד למבחן ועדת הבחירות המרכזית. עם זאת ח"כ יאיר גולן וככל הנראה 'מרצ' תביע התנגדות לפסילה.

חבר הכנסת אופיר כץ מהליכוד שהגיש את בקשת הפסילה הגיב לדברי ח"כ יאיר גולן שהתבטא נגד הפסילה ואמר, כי "ההתבטאויות של יאיר גולן מקוממות בכל פעם מחדש, אך לקרוא לתמיכה במחבלים מתועבים שגבו חיים של עשרות קורבנות חפים מפשע דבר שהוא ״לא נוח״ זה שיא חדש. מקומה של היבא יזבק תומכת המחבלים והמרגלים מחוץ לכנסת ישראל".

ח"כ צביקה האוזר מ'כחול לבן' התבטא אף הוא בענין פסילתה ואמר, כי "ח"כ יזבק עברה את הגבול שקבע המחוקק באשר לתמיכה בארגוני טרור. היא ממשיכה באותו קו אומלל של הרשימה המשותפת שקורא תיגר על נוסחת החיים המכוננת של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. כפי שמנענו מגופשטיין להתמודד לכנסת בגלל אמירותיו, כך גם יזבק לא צריכה לשבת בכנסת בגלל הזדהותה עם מאבק אלים וטרור".

לדבריו, "חופש הביטוי הוא עקרון יסוד בישראל אבל הוא אינו עקרון מוחלט. מי שמזדהה עם ארגוני טרור והופך רוצחים לגיבורי תרבות יש להציב לו קו אדום".

השארת תגובה