סיכום עשור בהתחלות בנייה במודיעין

מגדלי ארגמן של חברת וואשחי במודיעין הדמייה 3DVISION
מגדלי ארגמן של חברת וואשחי במודיעין הדמייה 3DVISION
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תנופת הבנייה בישראל בעשור האחרון מקבלת חיזוק כאשר בודקים את הנתונים בשטח: מניתוח שמתבסס על נתוני הלמ"ס עולה כי בעשור האחרון נבנו בישראל כחצי מיליון דירות, 30% יותר ממספר הדירות שנבנו בעשור הקודם. כ-4,871 בלבד מתוכן נבנו במודיעין מכבים רעות.

לדברי אחמד עמלה, מנכ"ל וואשחי את עמלה, "לצד ההיצע הגדול שנבנה בעשור האחרון בכל הארץ, הבנייה במודיעין הייתה בהיקף מצומצם. גם תוכנית מחיר למשתכן נכנסה לעיר מודיעין לא נתנה מענה לביקושים הגבוהים. עם זאת, חשוב לציין כי לצד הבנייה למגורים, במודיעין, יש פריחה של בניית מסחר ובנייני משרדים בשכונת המע"ר החדשה. אני מאמין שכך צריכה להיראות עיר מרכזית בישראל".

ניתוח הנתונים בדק גם מה הן הדירות הפופולאריות ביותר שנבנו בעשור האחרון לפי מספר חדרים, מסתבר ש-40% מהדירות שנבנו בישראל היו בנות 4 חדרים שהן כ-200 אלף דירות בסך הכל. במודיעין נבנו בעשור האחרון 1,930 יח"ד בנות 4 חדרים המהוות 40% מהתחלות הבנייה.

שיעור דירות בנות 5 חדרים במדינה עמד על 28% בלבד, ובמודיעין שיעור זה עמד על 34%, שכן נבנו 1,641 דירות 5 חדרים.

אז כמה דירות 6 חדרים נבנו בעיר? בעשור האחרון נבנו 767 דירות כאלו אשר מהוות 16% מהתחלות הבנייה בעיר. "למרות שרוב הביקוש בעיר מגיע ממשפחות מבוססות המעוניינות לשדרג ולעבור לדירות גדולות יותר בעקבות גדילת המשפחה, אנחנו רואים שהתחלות הבנייה של דירות גדולות הינו קטן", מסביר עמלה ומוסיף, "אלא שבשכונות החדשות כמו שכונת מורשת, ניתן למצוא דירות 5 חדרים גדולות במיוחד במחיר אטרקטיבי".

השארת תגובה