סילוואן: ביהמ"ש הורה על פינוי פלסטינים

ביהמ"ש קיבל את עתירת עמותת 'עטרת כהנים' שטען לבעלות על שטח עליו מתגוררים עשרות פלסטינים בכפר סילוואן

סילוואן
סילוואן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בית המשפט השלום בירושלים הורה על פינויים של כ 20 פלסטינים מהכפר סילוואן לאחר שהתקבלה עתירה שהוגשה על ידי עמותת עטרת כהנים שטענה לבעלות על השטח.

לפי הדיווח שנחשף בעיתון "הארץ", הרי שאת ההחלטה קיבל סגן נשיא בית משפט השלום בירושלים, השופט מרדכי בורשטין, לאחר שנעתר לתביעת הפינוי שהגישו אנשי עמותת "עטרת כהנים" אשר מונו לנאמני ההקדש בכפר סילוואן המחזיק בקרקע.

השופט קבע כי הבית בו מתגוררים 22 בני משפחה ערבים, הוקם על קרקע ששייכת להקדש היהודי, ודחה אחת לאחת שורה של טענות לבעלות על הקרקע ושלל טענות טכניות שהציגו הפלסטינים.

יצוין, כי באופן כללי מדובר על שטח רחב ידיים השייך להקדש היהודי ובהנחה שהעתירה תתקבל בכללותה, הרי שאו אז יאלצו כ 700 פלסטינים להתפנות מבתיהם.

הבתים כמו גם המגרש עליו הם שוכנים נמצא בשכונת "בטן אל-הווא", בלבו של כפר סילוואן. הבתים שהוקמו על המגרש נבנו לפני שנים רבות מתוך מטרה לשכן בהם עולים יהודים מתימן שעלו ארצה בסוף המאה ה 19 והשתכנו בירושלים. אלא שבהוראת ממשלת המנדט ב-1938 בשל הסלמה במצב הביטחוני, נאלצו העולים לעזוב את השכונה בזמן המרד הערבי כאשר הפורעים בזזו את הבתים והרסו את השכונה. בהמשך נבנתה עליהם השכונה החדשה, על אף שהשטח נותר בבעלות יהודית.

יצוין, כי צו הפינוי נקבע ל-1 ביולי 2020, ובכוונת המשפחה לערער על ההחלטה.

השארת תגובה