היסטוריה: יוצאי אתיופיה יהודים כדעת הגר"ע

במהלך ישיבה שהתקיימה בביתו של מרן הגר"ע יוסף ביום ההילולה, התקבלה ההחלטה שנשמרה מתחת לרדאר

קביעת מזוזות מרכז יוצאי אתיופיה (1)
קביעת מזוזות מרכז יוצאי אתיופיה (1)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מועצת הרבנות הראשית קיבלה בשבועות האחרונים החלטה היסטורית באימוץ פסיקת מרן הראשל"צ הרב עובדיה יוסף זצ"ל בנושא שאלת יהדותם של האתיופים ותכיר ביהדותה של 'קהילת ביתא ישראל', כך נחשף אמש ב'כאן'.

ההחלטה התקבלה במהלך ישיבה לזכרו של מרן שהתקיימה לפני כחודשיים וחצי ונערכה בביתו. על פי הדיווח, במהלך הישיבה ביקש הרב יהודה דרעי רבה של באר שבע לאמץ את הכרעתו ההלכתית של הרב עובדיה לפיה בני הקהילה האתיופית מביתא ישראל הם יהודים לכל דבר מבחינה הלכתית. ההצעה, כאמור, אושרה.

ב'כאן' דווח, כי מסיבות שאינן ברורות, ההחלטה נשמרה מתחת לרדאר עד כה וייתכן שהסיבה לכך היא חשש מהתנגדות לה בקרב חוגים חרדים מסוימים. גורמים ברבנות אמרו כי ההחלטה הזאת מבטלת פסק ישן משנות השמונים שהטיל ספק ביהדותם של יוצאי אתיופיה ודרש מהם פעולות שונות לאישור יהדותם.

מתנועת נאמני תורה ועבודה נמסר בתגובה, כי "החלטת מועצת הרבנות הראשית לאמץ את פסיקתו של הרב עובדיה יוסף ולהכיר בבני העדה האתיופית מביתא ישראל כיהודים לכל דבר ועניין, מהווה התקדמות משמעותית של הרבנות בדרך לתיקון יחסיה עם היהודים יוצאי אתיופיה".

"העובדה שההחלטה הגיעה בעקבות גילויי גזענות במערכות שירותי הדת מוכיחה שביקורת ולחץ מבחוץ מועילים לתיקון עוולות ואנו שמחים על כך שיש קשב לכך בקרב מועצת הרבנות הראשית. אנו קוראים לרבנות לא להתמהמה ולוודא שההנחיה לבטל בדיקות יהדות על בסיס צבע עור מיושמת במלואה ולפעול במרץ כנגד כל גילוי גזענות במערכות שירותי הדת". לשון הודעת התגובה.

תגובה אחת
  1. יש לי חברים התיופים שאומרים לי למה לשקר אנחנו לא יהודים מה תעשו לנו תחזירו אתנו לאתיופיה

השארת תגובה