בליכוד זועמים על אדלשטיין: "לא מאוחר"

בליכוד זועמים על יו"ר הכנסת לנוכח החלטתו להיעתר לדרישת 'כחול לבן' ולכנס את המליאה בשבוע הבא כדי שזו תדון בחסינות נתניהו

יולי אדלשטיין | צילום: דוברות הכנסת
יולי אדלשטיין | צילום: דוברות הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בליכוד מביעים אכזבה וזעם על החלטתו של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין להיעתר לדרישת 'כחול לבן' ולכנס את המליאה בשבוע הבא כדי לקדם את הדחת ראש הממשלה באמצעות הקמת ועדת הכנסת שתדון בשאלת החסינות.

הבוקר הביע יו"ר סיעת הליכוד בכנסת ח"כ מיקי זוהר אכזבה מהודעת אדלשטיין ובראיון לרשת ב' אמר, "‏אני מצר על החלטתו של יולי אדלשטיין לכנס את המליאה, צפיתי ממנו לפעול לפי הדברים שאמר בנאומו ולמנוע מהכנסת להפוך לקרקס פוליטי בתקופת הבחירות".
זוהר הוסיף, כי "עצוב שהחלטתו תהפוך לכלי פוליטי בידי מפלגות השמאל לצורך הקמפיין הבזוי שלהם – ״רק לא ביבי״. אני קורא ליו״ר הכנסת: עוד לא מאוחר לשנות את עמדתך".

לדבריו, "הוא בחר לקדש את דעתו של יועמ"ש הכנסת, זו טעות חמורה, כך אחד מפרש את החוק אחרת".

ואילו השר צחי הנגבי הגיב בראיון בגלי צה"ל להחלטת אדלשטיין והביע תמיהה לנוכח הצעד, שכן לדבריו "אדלשטיין הגדיר את זה כתהליך מזוהם שאסור לתת לו יד. בהחלטתו לכנס את המליאה יש סתירה שאני לא יודע להסביר", אמר הנגבי.

מנגד, יו"ר סיעת 'כחול לבן' בכנסת ויו"ר הוועדה המסדרת ח"כ אבי ניסנקורן התייחס גם הוא להחלטת יו"ר הכנסת על כינוס המליאה ואמר, כי "אדלשטיין קיים את החובה שלו על פי חוק, לא מבין את הלהט בליכוד". לדבריו, "יש גרירת רגליים מטורפת ולא ראויה. ברגע שתקום ועדת הכנסת ביום שלישי, מיד אחרי ההחלטה במליאה נתכנס לדיונים".

השארת תגובה