"נבטל את התחבורה הציבורית בשבת"

בשיחה עם חבר כנסת בכיר ב'יהדות התורה' מספר ל'קו עיתונות' על המאמצים מאחורי הקלעים למנוע את חילולי השבת בערי ישראל בחודשים האחרונים • כל הפרטים

חגיגות הנצחון ביהדות התורה
חגיגות הנצחון ביהדות התורה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

במפלגה החרדית הגדולה, יהדות התורה', נערכים בימים אלו לסבב בחירות מועד ג' ולקראת קמפיין מאסיבי של הרגע האחרון שיתמקד בהוראת גדולי ישראל שליט"א להצביע ליהדות התורה. במפלגה, מתכוונים להילחם על כל קול.

בשיחה עם 'קו עיתונות' מספר חבר כנסת ב'יהדות התורה' על מאחורי הקלעים של המאבק החרדי נגד התחבורה הציבורית בשבת אשר החלה לאחרונה לפעול בתל אביב, ברמת גן, ובעוד כמה ערים במרכז הארץ, בניגוד גמור לסטטוס-קוו ותוך חילול שבת חמור.

את המניעה לעצור את זה מיידית הוא תולה בכוח הפוליטי של גוש הימין אשר הצטמצם בבחירות האחרונות, ולכך אשר כבר אין להם רוב בכנסת – מה שמאפשר לגוש המרכז-שמאל למנוע חקיקה בכנסת אשר תמנע הפעלת תחבורה ציבורית בשבת.

"לכן", מסביר אותו חבר כנסת, "אם גוש ימין הימין יגיע בעזרת השם ל-61 מנדטים, נפעל לבטל את התחבורה הציבורית בשבת קודש בערים". "לא ייתכן שבמדינה יהודית תפעל תחבורה ציבורית בעיצומו של יום השבת – זה לא היה אף פעם וגם זה לא יהיה, אם כל מי שהיהדות חשובה לו יצא להצביע", הוא אומר ל'קו עיתונות'.

השארת תגובה