גם בבני ברק: תחבורה ציבורית מחללת שבת

בעקבות חילולי השבת של חברת נת"ע בפאתי בני ברק, נערכה הפגנה במקום • ראש העיר הוציא מכתב מחאה בנושא

תרגיל חילוץ בתחנת רכבת קלה בני ברק (14)
תרגיל חילוץ בתחנת רכבת קלה בני ברק (14)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בשבת בבוקר התקיימה הפגנת מחאה בה נטו חלק עשרות אברכים, ברחוב רבי עקיבא פינת ז'בוטינסקי, בעקבות חילולי השבת בתוואי הקמת הרכבת הקלה על ידי חברת נת"ע.

האברכים מחו וקראו לעשרות הפועלים שיעזבו את המקום ויפסיקו את חילולי השבת שנעשו במקום, ובעקבות כך הגיעו ניידות משטרה למקום.

אחד מפעילי השבת שהיה במקום אמר "ההפגנות במקום יימשכו כל עוד יהיו חילולי שבת במקום ואנו מקווים כי לא נצטרך להפגין עוד ושזה יפסק לאלתר".

בעקבות חילולי השבת בעבודות במתחם הרכבת הקלה, הוציא ראש עיריית בני ברק הרב אברהם רובינשטיין מכתב חריף להנהלת נת"ע האחראית על העבודות במקום.

במכתב מדגיש רובינשטיין כי עצם קיום העבודות במהלך השבוע הינו בחסות צו בית משפט המגביל את העבודות שניתן לקיים בשבת למקרים של פיקוח נפש, ומביע תקווה כי מדובר במעידה חד פעמית. בהמשך המכתב דורש רובינשטיין לקבל את ממצאי התחקיר הפנימי וללמוד אלו צעדים בדעת נת"ע לנקוט על מנת לוודא שתרחיש חמור שכזה לא ישנה.

גורמים בעיריית בני ברק עמם שוחחנו, מציינים כי מכתב זה הינו נסיון לפתור את העניין בדרכי נועם אל מול הנהלת נת"ע החדשה ואומרים כי במידה ויתברר שהנושא לא נלקח ברצינות על ידי נת"ע, לא תהסס העירייה לפעול להפסקות העבודות במתחם אף במהלך השבוע.

"לא ניתן יד בשום פנים לאופן לחילול שבת חמור זה, נמצא את הדרך לעצור כליל את העבודות ככל שיתברר שפניה של נת"ע לקיים עבודות תוך חילול שבת רח"ל", מציין גורם בכיר בעירייה.

תגובה אחת
  1. לבני ברק לא מגיע כלום לא רכבת לא שום דבר

השארת תגובה