מצילי החיים חגגו 'סיום הש"ס'

באירוע מרגש ומיוחד חגגו מתנדבי איחוד הצלה סניף בני ברק את מעמד סיום הש"ס • בסיומו של המעמד הושקו ארבעה אופנולנסים ועשרות דפיברילטורים מצילי חיים

סיום השס באיחוד הצלה
סיום השס באיחוד הצלה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מאות מתנדבי איחוד הצלה סניף בני ברק התכנסו ביום חמישי האחרון למעמד סיום הש"ס שנלמד ע" מתנדבי הסניף. האירוע התקיים במסגרת השיעור השבועי שמתקיים מידי שבוע בליל שישי בבית איחוד הצלה בעיר. לכבוד המעמד ולכבודה של תורה הועתק השיעור לאולמי קונקורד, שם נערך הסיום.

את האירוע פיארו רבנים ואישי ציבור רבים, אשר באו לחלוק כבוד לקובעי העתים לתורה ביום חגם, בראשם רב הסניף הגאון רבי סיני הלברשטאם, הגאון רבי בצלאל אדלשטיין, הרב אהרון יצחק שטרן, מזכיר ועדת הרבנים הרב אברהם ישעיהו קרליץ, סמנכ"ל איחוד הצלה הרב לייזר היימן, רבני אגף הלכה וכן נציגי הנהלת הארגון. על החלק המוסיקלי ניצחו מוטי נוימן ומוישי דוידוביץ,

"שאי סביב עינייך וראי – כולם נקבצו באו לך", פתח מנחה הערב וראש הסניף אפי פלדמן. "מרגש אותי מאד לעמוד כאן הערב, באולם המהודר הזה, בערב המפואר והמושקע הזה – במתן כבוד ויקר לכבוד התורה ולומדיה, לעמוד, ולהרגיש שהלב עולה על גדותיו".

לאחר המשא המרכזי לכבודם של לומדי התורה התקיימה השקת דפיברילטור שנתרם ע"י בני משפחה מבני ברק שאמם ניצלה בזכות פעילות מתנדבי הסניף שהביעו רצון לפגוש במציל ולהעניק לו את ערכת הצלת חיים החדשה ושיזכה להמשיך להציל חיים ולהיות עמו שותף, מפגש מציל ניצול מרגש ברוב עם זהו קידוש השם גדול ומהווה תנופה למתנדבים שמוסרים את זמנם וזוכים לראות פרי עמלם, זכו הניצולים והתרגשו לראות השקת 15 דפיברילטורים וכן אופנולנסים להמשך פעילות מצילת חיים מיידית.

רב הסניף הגאון רבי סיני הלברשטאם, בירך את המסיימים והמתחילים ואמר "אתם מסיימי הש"ס אנשי תורה וחסד שתזכו עוד רבות בשנים לשלב תורה עבודה וגמילות חסדים שעליהם עומד העולם". בהמשך פנה הרב הלברשטאם בברכה לאלו שזכו להתחיל את הש"ס עם כל עם ישראל שיזכו לסייעתא דישמיא ולסיים עוד מסכתות הרבה.

הגאון רבי בצלאל אדלשטיין עמד בדבריו על ערך שכר לימוד התורה בשילוב חסד של אמת ושיבח את כלל המנדבים על תרומתם החשובה בהצלת חיים מעל ומעבר בכל שעות היממה שלא ע"מ לקבל שכר, וכעת במעמד סיום הש"ס יש משמעות וערך מוסף כפי שמובא כשיש גם גמילות חסדים וגם תורה 'ותלמוד תורה כנגד כולם'.

לקראת סיום הערב התקיימה השקה מיוחדת של ארבעה אופנולנסים חדשים לסניף בני ברק אשר יעבו ויגדילו את מתן המענה הראשוני והמהיר אשר נותנים כבר כיום מאות המתנדבים.

השארת תגובה