כחלון פורש – מאבק פנימי בליכוד

שר האוצר כחלון עוזב את הפוליטיקה ומוותר על המקום החמישי ברשימת הליכוד לכנסת ה-23 • המאבק הפנימי בליכוד: את מי ימנה נתניהו לתפקיד שר האוצר?

כחלון, צילום פישל רוזנפלד
כחלון, צילום פישל רוזנפלד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שר האוצר משה כחלון הודיע לראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא פורש מהחיים הפוליטיים. בעיתון "ידיעות אחרונות" דווח כי מאז סיבוב הבחירות הראשון באפריל 2019, הוריד כחלון פרופיל בהדרגה ומיעט לקחת חלק באירועים פוליטיים או להתבטא בעניינם.

בימים האחרונים הודיע כחלון להנהלת סיעת הליכוד שהוא לא מעוניין להופיע ברשימת הליכוד לבחירות לכנסת ה-23, בה הוא משוריין במקום החמישי. כחלון שוחח עם ראש הממשלה נתניהו והסביר כי הוא פורש בשל תחושת המיצוי שהוא חש לאחר חמש שנים אינטנסיביות במשרד האוצר. גם לאחר שנתניהו ניסה לשכנע את כחלון להישאר, שר האוצר אמר כי החלטתו היא סופית ובכוונתו להקדיש את הזמן למשפחה ולשני נכדיו.

כזכור, לפני כחמש שנים חזר כחלון למערכת הפוליטית עם מפלגת "כולנו" שהקים. בבחירות אפריל 2019 התרסקה "כולנו" לארבעה מנדטים וכחלון חזר לליכוד שבה היה בעבר, כדי לא להסתכן במחיקת המפלגה בבחירות ספטמבר 2019.

בתוך כך, בימים האחרונים מתפרסמים סקרים "אנונימיים" בקבוצות הפנימיות של הליכוד, על ברקת ותפקיד שר האוצר, אולם לא בטוח שנתניהו אוהב את הפצת הסקרים האלה, וייתכן שזה ישפיע על החלטתו שלא למנות את ברקת לתפקיד.

שם נוסף אשר עולה כמועמד לתפקיד, הוא המקום החמישי ברשימת הליכוד, גדעון סער, אשר התמודד מול נתניהו על ראשות הליכוד ולמרות שהפסיד, הביא הישגים גדולים בערים הנחשבות למעוזי התמיכה של כחול לבן – מה שהופך אותו לנכס אלקטורלי עצום לקמפיין הליכוד ומינוי שלו לתפקיד בכיר עשוי להביא לנתניהו את הניצחון.

השארת תגובה