מפלגות 'הימין' מאוחדים בפיצולים

מפלגות הימין מפוצלות: 'האיחוד הלאומי' של בצלאל סמוטריץ חברו ל'ימין החדש' של נפתלי בנט – 'עוצמה יהודית' של בן גביר חברו ל'הבית היהודי' של רפי פרץ

נפתלי בנט בראיון לאבי גרינצייג ואבי בלום, צילום פישל רוזנפלד (13)
נפתלי בנט בראיון לאבי גרינצייג ואבי בלום, צילום פישל רוזנפלד (13)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראשי מפלגת “הימין החדש”, נפתלי בנט ואיילת שקד, חתמו היום (שלישי) עם יו״ר האיחוד הלאומי, השר בצלאל סמוטריץ׳, על ריצה משותפת בבחירות הקרובות.

"ההסכם שנחתם משאיר דלת פתוחה לצירוף שיוויוני ומכבד גם למפלגת הבית היהודי", נמסר מטעם המפלגות.

סמוטריץ אמר: "היום הזה אנחנו מצילים את הציונות הדתית ואת גוש הימין. ביצענו הבוקר את השלב הראשון שבאיחוד המחנה שמימין לליכוד. הבית היהודי חייב להצטרף ולא להמר על עתיד המדינה בריצה נפרדת וחסרת סיכוי".

ב'עוצמה יהודית' הגיבו: "לאחר שבנט נטש את הציונות הדתית, מי שמצטרף אליו הוא לא אחר מאשר בצלאל סמוטריץ' – והכל בגלל אגו: הוא היה על סף חתימת הסכם עם הבית הבית היהודי המאוחד הלילה ורק בגלל המקום הרביעי שלא הובטח באופן סופי לאופיר סופר הוא החליט לעבור לבנט ושקד".

ב'הבית היהודי' הגיבו: "נחשף פרצופם האמיתי של בצלאל סמוטריץ ונפתלי בנט – ריסוק הציונות הדתית. נפתלי חוזר לטעות המרה של מועד א׳ ועכשיו הצטרף בצלאל לטעות החמורה. מתחילת הדרך קראנו לאחדות השורות אך הם העדיפו לפצל את המחנה ולפגוע במחנה הימין כולו.

פתאום לא מעניין את בצלאל פריימריז פתוחים, התמודדות דמוקרטית או מיזוג מפלגות, אלא רק הכסא החם בימין החדש. הבית היהודי המאוחד ימשיך קדימה ונודיע על המשך המהלכים בקרוב".

השארת תגובה