ושוב: הימין מפולג לשלושה ראשים

רגע לפני חתימה על הסכם עם 'הבית היהודי', הודיעו בצלאל סמוטריץ על הפסקת המשא ומתן • גורמים טוענים כי מדובר בהצעה שקיבל סמוטריץ מ'הימין החדש'

ימים עברו: פרץ וסמוטריץ' בחתימה על ההסכם
ימים עברו: פרץ וסמוטריץ' בחתימה על ההסכם
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אמש אישר מרכז הבית היהודי את ההתמודדות המשותפת עם עוצמה יהודית. מרכז המפלגה גם הסמיך את היו"ר, השר רפי פרץ, לנהל מו"מ על חיבורים נוספים עד למועד סגירת הרשימות.

מפלגת האיחוד הלאומי הודיעה על כישלון המגעים לאיחוד עם מפלגת הבית היהודי: "ביקשנו ואף דרשנו לחתום על ההסכם כולו לפני היציאה להחלטות המרכז בכדי שהוא יאושר במרכזים. רגע לפני החתימה, ואחרי שגובשו הבנות, נסוג הבית היהודי מהחתימה וביקש להמשיך במו"מ לאחר כינוס המרכז.

כפועל יוצא מכך לא הונחו ההסכם והנספח בפני מרכז הבית היהודי והוא לא אישר אותם. לעומת זאת, מרכז האיחוד הלאומי אישר ברוב הדרוש של 75% ואף יותר מכך את ההסכם והנספח והתיקונים לחוקה הכלולים בו. בהעדר עיגון של הליך המיזוג, ועל רקע התמונות שהתפרסמו מישיבת מרכז הבית היהודי וההבנה שהמרכז לא יכונס שוב עד הבחירות, וגם אם כן לא ברור שנספח המיזוג יעבור בו ברוב הדרוש, הפך נספח המיזוג לאות מתה, והבסיס להסכם הריצה המשותפת נשמט.

במעט הזמן שנותר עד לסגירת הרשימות נחתור בכל הכוח לאיחוד כמה שיותר גדול מימין לליכוד שימנע סיכון של בזבוז קולות והקמת ממשלת שמאל".

מהאיחוד הלאומי, נמסר: "למרבה ההפתעה, רגע לפני החתימה ולאחר שגובשו הבנות, נסוג הבית היהודי מהחתימה וביקש להמשיך במו"מ לאחר כינוס המרכז. עד לסגירת הרשימות נחתור בכל הכוח לאיחוד כמה שיותר גדול מימין לליכוד.

בשביל לומר אמת לא צריך אלפי מילים, יש אמת פשוטה והיא שהאיחוד הלאומי מתנהג בחוסר אחריות למחנה הימין כולו. המרכז של הבית היהודי אישר אמש ליו"ר להוביל חיבורים והמיזוג יאושר על ידי המרכזים המשותפים בהמשך. אין שום פערים וניתן לסגור כבר עכשיו, זה רק עניין של רצון. הסירוב של האיחוד הלאומי מגלה שלא איחוד מפלגות מעניין אותם אלא כנראה הצעה חדשה מהימין החדש. הציבור במחנה הימין ובציונות הדתית מצפה מאיתנו להגיע לאחדות זה מה שעשינו עד עכשיו וזה מה שנעשה".

השארת תגובה