איחוד בשמאל – יש גם נפגעים

העבודה – גשר ומר"צ הודיעו הבוקר על ריצה משותפת בבחירות הקרובות תחת הפתק "אמת" • "מדובר במהלך המשמעותי של בחירות 2020 שיבטיח את היכולת להקים ממשלת שינוי ותקווה לאחר הבחירות"

ניצן הורוביץ בביתו של עמיר פרץ
ניצן הורוביץ בביתו של עמיר פרץ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בסיום פגישה שהתקיימה בביתו של יו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ בשדרות, סיכמו יו"ר העבודה-גשר, עמיר פרץ, ויו"ר מרצ, ניצן הורוביץ, על התמודדות משותפת של העבודה-גשר ומרצ בבחירות הקרובות.

סוכם כי הרשימות ירוצו בבחירות תחת פתק משותף באותיות "אמת".

פרץ יוצב במקום הראשון ברשימה ולאחריו תוצב יו"ר גשר, חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס. במקום השלישי יוצב יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ. במקום הרביעי יוצב חבר כנסת ממרצ, ובמקומות החמישי והשישי יוצבו אנשי מפלגת העבודה.

חברת הכנסת סתיו שפיר לא תהיה בשלב זה חלק מהאיחוד.

הרשימה תוצג במסיבת עיתונאים שתתקיים אחר הצהריים בשעה 17:00. הורוביץ הגיב בחשבון הטוויטר שלו להסכם שנחתם וכתב: "שותפות של שינוי ותקווה".

חבר הכנסת אילן גילאון (מרצ) בירך על הסכם הריצה המשותפת: "אני דוחף לשותפות הזו כבר הרבה זמן. היא מציתה את להבות התקווה לחברה צודקת ולמדינה מתוקנת ששואפת לשלום". לדבריו, "הציונות, הסוציאליזם ואחוות העמים – שוב על המפה, ובגדול".

ח"כ אורלי לוי-אבקסיס אמרה: "ההסכם לא סגור, החיבור הוא טכני ולא אידאולוגי. הוא לא קל לי, אבל זה הדבר המתבקש".

ח"כ איציק שמולי (העבודה-גשר) אמר: "זו החלטה מחויבת למציאות, כשכולם מבינים את משמעות ההפסד. ניטרלנו את הסכנה שנאבד 150,000 קולות. החיבור טכני בלבד".

ח"כ סתיו שפיר הגיבה: "בוקר של רגשות מעורבים. מאוד רציתי את האיחוד, עבדתי בשבילו, ויתרתי על הכיסא שלי בעבודה כדי לעזור למרצ לעבור את אחוז החסימה. ועכשיו נראה שנקמנות או תחרותיות לא בריאה, הם שמונעים איחוד גדול יותר, עם המפלגה הירוקה".

תגובה אחת
  1. ברוך השם נפטרנו משפיר, בעזרת השם שניפטר בקרוב משאר מרצ והעבודה

השארת תגובה