היום בירושלים: ועידת ההייטק החרדי 2020

המטרה: לדון ולגבש דרכי פעולה אופרטיביות להשתלבות נכונה של עובדות ועובדים חרדים בתעשיית ההייטק • הוועידה ביוזמת 'ביזמקס', משרד העבודה והרווחה, משרד ירושלים ומורשת, קרן ק.מ.ח, קרן 'אחים גלובל' והרשות לפיתוח ירושלים

משרד
משרד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בעשור האחרון נרשם שיפור ניכר בשיעורי תעסוקת נשים חרדיות (מ-57.8% ב-2009 ל-78.4% ב-2019) וגברים חרדים (מ35% ב-2009 ל51% ב-2019), בין היתר בזכות תכניות ומרכזי ההכוון שמפעילה זרוע העבודה במשרד, ופעילות של משרדי ממשלה נוספים כמו משרד ירושלים ומורשת האמון על הפיתוח הכלכלי של בירת ישראל ועל בניית קהילת הייטק בעיר תוך מתן דגש לעידוד שילוב החרדים בתעסוקה בכלל ובתעשיות הטכנולוגיה העילית בפרט.

הצורך המיידי של תעשיית ההייטק בעוד למעלה מ-10,000 עובדים מיומנים, מדגיש את הפונטציאל הלא ממומש של כוח האדם האיכותי מהציבור החרדי. למרות הקצאת משאבים ומאמצים של גופים שונים, אחוז השתתפות החרדים בתעשיית ההייטק עומד על כ-3% בלבד מתוך כלל עובדי ההייטק בישראל. עידוד היזמות בציבור החרדי ושילוב עובדות ועובדים חרדים בתעשיית ההייטק תוך מתן דגש על העלאת איכות ההון האנושי באמצעות הכשרה מקצועית, לימודי הנדסאות, הפניה לאקדמיה תכניות הכשרה מואצת ועוד – הוא אתגר משותף לתעשיה, המדינה והציבור החרדי.

ועידת ההייטק החרדי 2020 שמתכנסת היום בירושלים, עוסקת בדיוק בנקודות אלה. המושבים בועידה יעסקו בצורך בגיוון בתעסוקה, באתגר העולמי של כניסת ג'וניורים למשרות ראשונות והכשרת צעירות וצעירים חרדים למקצועות ההייטק. לצד דיון בנושאי הליבה שמובילים לחיבור החברה החרדית להייטק, ובדרכים הנכונות להאצת תהליכים שהחלו, הועידה תעסוק גם בהתפתחות יזמות ההייטק החרדית, הכשרות חלופיות וטכנולוגיות (כגון מה"ט) ובתרומתה של יהדות העולם להייטק הישראלי בכלל והחרדי בפרט.

בין הדוברים בועידה: שאול מרידור – ראש אגף תקציבים באוצר, מוטי אלישע – הממונה על זרוע העבודה במשרד העבודה והרווחה, אהרון אהרון – מנכ"ל רשות החדשנות, משה ליאון – ראש עיריית ירושלים, אראל מרגלית יו"ר קרן ההשקעות JVP, מרדכי בניטה מנכ"ל משרד ירושלים ומורשת, יוסי מטיאס – סמנכ"ל גוגל העולמית, ועוד פקידי ממשלה בכירים ומנהלים מחברות הייטק מובילות.

לדברי איציק קרומבי מנכ"ל ביזמקס ויוזם הועידה: "שילוב החרדים בתעשיית ההיי-טק הוא לא עניין של עשיית חסד עם הציבור החרדי. כבר היום חסרים לתעשיה אלפי ידיים עובדות לתפקידי פיתוח בכירים, פוטנציאל ההון האנושי שקיים בציבור החרדי יכול לענות על המחסור, רק אם יהיה שיתוף פעולה של כל הכוחות הפועלים, החל מגופי הממשלה והתעשיה ועד הציבור החרדי. בעבודה נכונה, יוכלו להשתלב אלפי חרדים וחרדיות בתעשיה ולתרום להמשך שגשוגו של הקטר של הכלכלה הישראלית".

השארת תגובה