הסכם קיבוצי חדש לעובדי מד"א

ההסכם יחול על כל הפראמדיקים, החובשים, המיקרוביולוגים, המדריכים, עובדי המוקד והמינהל • הצמדה להסכמי השכר למגזר הציבורי, מעבר לחמישה ימי עבודה, והטבות לעובדים שהינם הורים

חנוכת אמבולנס חדש של מדא בקרית מוצקין - צילום דוברות מדא 3.10.19
חנוכת אמבולנס חדש של מדא בקרית מוצקין - צילום דוברות מדא 3.10.19
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

משרד האוצר, ההסתדרות, נציגות עובדי מגן דוד אדום (מד"א), והנהלת מד"א חתמו בסוף השבוע האחרון, לאחר שנים של מו"מ, הסכם מקיף המסדיר את כל תנאי העבודה והשכר של עובדי מד"א לרבות פראמדיקים, חובשים, מיקרוביולוגים, מדריכים, עובדי מוקד ומינהל.

ההסכם הקיבוצי משקף מחויבות של ההנהלה וההסתדרות לביטחון תעסוקתי לעובדים, תנאי העסקה הוגנים, שיתוף של העובדים בתהליכי קבלת החלטות והוא מעגן מערכת יחסי עבודה המבוססת על אמון הדדי בין הצדדים.

עיקרי ההישגים בהסכם הם מעבר העובדים משישה ימי עבודה לחמישה ימים בשבוע ללא תוספת שעות עבודה. לעובד שיחפוץ לעבוד ביום השישי ישולם תעריף שעות נוספות.

בנוסף, כחלק מההסכם, תבוצע הצמדה להסכמים במגזר הציבורי והשכר יעודכן בהתאם למועדים ובשיעורים בהם יעודכן השכר לעובדי המגזר הציבורי. ההסכם מעדכן מנגנוני תימרוץ ותגמול תוך התייחסות לעומס בעבודה, למטלות המיוחדות כמו גם לעובדי הסקטור המינהלי, אשר הוכר כחלק מהמארג החיוני לתפקודו של מד"א. בהסכם אף נקבע מנגנון תיקון עיוותים לצורך הכללת כלל התפקידים והסקטורים במד"א.

בהסכם נקבעו בין היתר גם זכויות שכר וסוציאליות והוא משקף ראייה מתקדמת של  זכויות הוריות, שעת הורות, תוספת הורות, יום חופשה נוסף להורים ותוספת שכר שקלית להורים.

ההסכם נחתם במעמד הממונה על השכר באוצר, קובי בר-נתן; יו"ר הסתדרות המעו"ף, עו"ד גיל בר-טל; מנכ"ל מד"א, אלי בין; ראש חטיבת מוסדות הציבור והבריאות מהסתדרות המעו"ף, עדה קרמרסקי; מזכירת איגוד מקצועי, נירית ויטמן; היועמ"ש להסתדרות המעו"ף, עו"ד יעל שילוני; יו"ר וועד, עוזר לייפר וחברי הוועד.

הממונה על השכר, קובי בר-נתן: "שוב הוכח כי בשיתוף פעולה בין כל הצדדים ניתן להגיע להסכם שכולם יכולים להתגאות בו. אני מברך על ההסכם החדש, שלצד הגמישות שהוא מאפשר לארגון חשוב זה, הוא מסייע בידו להמשיך ולתת שירות מיטבי לציבור, ומשפר את יכולתו לגייס כח אדם איכותי".

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד: "מד"א הוא אחד מגופי ההצלה והחירום החשובים והעיקריים במדינה. אני מברך על כך שבתום מו"מ ממושך, אותו ליוויתי מקרוב, הצלחנו להביא להסדרה ולהישגים של אלפי העובדים המבצעים מדי יום מלאכת קודש למען שלום הציבור בישראל".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "לאחר עשרות שנים נחתם הסכם קיבוצי חדש בו נקבעה חוקת עבודה מוסדרת ועדכנית לאנשי מד"א, ועל כך אנו מברכים. הסכם היסטורי זה מביא את בשורת הביטחון התעסוקתי למד"א, מתקן עיוות ארוך שנים ומעביר סוף סוף את עובדי השטח במד"א לשבוע עבודה של חמישה ימים. זו ההזדמנות לומר תודה לנשות ואנשי מד"א, חוד החנית של רפואת החירום, שעושים לילות כימים למען כל תושבי מדינת ישראל".

 

השארת תגובה