"עסק שלא פונה לחרדים מחמיץ בענק"

"אני כבר לא יכול לשמוע יותר את המשפט החרדים לא עובדים וחיים על חשבון המדינה" – מנכ"ל בנק ירושלים גיל טופז: "עסק שלא פונה לחרדים מחמיץ בענק. כולנו כחברה צריכים ללכת לכיוון הזה"

גיל טופז מנכ''ל בנק ירושלים צילום תומר אפלבאום
גיל טופז מנכ''ל בנק ירושלים צילום תומר אפלבאום
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בוועידה הכלכלית של החברה החרדית של TheMarker בשיתוף 'קול ברמה' ובחסות בנק ירושלים שהתקיימה בשבוע שעבר, נשאו דברים בכירי המשק. אחת הכותרות הגיעה מפיו של מנכ"ל בנק ירושלים גיל טופז. בדברים שנשא בוועידה אמר טופז: "אני כבר לא יכול לשמוע יותר את המשפט 'החרדים לא עובדים וחיים על חשבון המדינה'".

"המציאות שאנחנו רואים היום שונה", אמר מנכ"ל הבנק. "כשאני מגיע לאתרי בנייה שאנחנו מלווים את המימון שלהם, אני רואה פועלים חרדים שעומדים על הפיגומים ובונים את ירושלים. יש לנו עובדים חרדים בסניפים שלנו, חלקם בהפרדה וחלקם לא. גם ברמה הבנקאית, יש המון מקבלי משכנתא חרדים ולא הייתי נותן להם שקל אם לא היתה להם הכנסה כדי לפרוע את החובות".

"הסטריאוטיפים שגם אני גדלתי עליהם נעלמים", הודה טופז, "ואני נשאר עם קצת כאב בלב על החיבור שלא קורה מספיק בין החברה החילונית לחברה החרדית".

לדבריו: "עסק שלא פונה לחרדים מחמיץ בענק. כולנו כחברה צריכים ללכת לכיוון הזה. בשנה האחרונה ביקרתי במספר מרכזי הכשרה וראיתי אלפים רבים של חרדים שעוברים הכשרות מקצועיות. אבל לא רק החברה החרדית סגורה, אלא גם לחברה החילונית יש דעות קדומות ומעסיקים רבים בכלל לא פונים למגזר החרדי. צריך להיפרד מהדעות הקדומות האלה כי אין לנו פריווילגיה אחרת".

השארת תגובה