לימוד אנגלית אונליין – איך להעביר שיעור אנגלית דרך המחשב

לימוד אנגלית
לימוד אנגלית
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בתור מורים פרטיים אתם בטח כבר יודעים שלהעביר שיעור זה דבר קשה. אם אתם מלמדים מרחוק (דרך המחשב, האינטרנט וכו') או מתכננים לעשות זאת – כדאי שתדעו שללימוד אונליין יש דגשים מיוחדים.

עם זאת, אל תוותרו על הרעיון כי לימוד אונליין נחשב ליעיל יותר לתלמידים מסיבה אחת – הוא דומה יותר לשיחת רעים באנגלית מאשר ללימוד בכיתה, כך שהוא מפיג חששות אצל התלמיד ומאפשר לו להיות מרוכז בשיעור.

בנוסף, בלימוד של שפה באופן וירטואלי (לימוד אנגלית אונליין לצורך העניין), דעתו של התלמיד אינה מוסחת ע"י אלמנטים אחרים, כך שאין לו ברירה אלא להשתתף בשיעור ולתקשר עם המורה (למשל באמצעות שיחה באנגלית) – מה שהופך את אוצר המילים שלו באנגלית לשגור יותר בפיו ולכן האנגלית הופכת לטבעית.

מה צריך לעשות לפני העברת שיעור אנגלית אונליין?

כאשר מדובר בשיעור אונליין עליכם להכין מראש אלמנטים נוספים ולא רק את מערך השיעור, למשל להירשם במאגר של מורים אונליין באינטרנט – כמו אתר לימוד נעים, להשקיע בפרופיל ובתיאור שלכם במאגר זה וכמובן – להצטייד בציוד מתאים כמו לוח כתיבה אלקטרוני, מצלמה ומיקרופון איכותיים.

כמו כן, מומלץ לפרק את השיעורים הפרטיים לנושאים שונים בהתאם לאופי התלמיד למשל:

  • דיבור – יסודות של שיחה בעל פה באנגלית תוך שימוש בניבים ובביטויים מקובלים
  • אנגלית עסקית – אנגלית לאנשי עסקים לצורך הגברת יכולת התקשורת באנגלית, למשל אלו שעוסקים במסחר בינלאומי
  • הקשבה – שיפור יכולת ההקשבה לשיחות באנגלית באמצעות דיאלוגים שכוללים שאלות ותשובות
  • דקדוק – הכרה של כישורים בסיסיים בתחום הדקדוק לצורך דיבור רהוט
  • ניבים וביטויים – הכרה של ניבים וביטויים שנחשבים ייחודיים לשפה האנגלית
  • ראיונות – הכנת התלמיד לראיונות שמתקיימים באנגלית, למשל ראיונות עבודה, ראיון בשגרירות ארצות הברית לצורך קבלת ויזה ועוד.

התאמת רמת הלימוד

כמו כן, מומלץ להתאים את שיעורי האנגלית לרמה של התלמיד בהתאם ל-3 הרמות הנ"ל:

  • לימוד אנגלית אונליין ברמת מתחילים – רמה שבה נלמדים יסודות השפה האנגלית כולל אוצר מילים הדרוש לתקשורת בסיסית, דקדוק התחלתי ועוד
  • רמת אנגלית מדוברת – רמה שבה נחשף התלמיד לתכנים באנגלית בנושאים שונים במטרה אחת – להעשיר את אוצר הביטויים והמילים שלו בשפה. בנוסף, ברמה זו התלמיד לומדים משפטים מורכבים כדי לסייע להם לנהל שיחות מורכבות באנגלית.
  • רמת מתקדמים – רמה שבה מתמקד הלימוד באנגלית עסקית, אקדמית ורשמית כך שהתלמידים יוכלו לנהל מסחר ותכתובות ברמה גבוהה באנגלית.

לכן, חשוב שהתכנים בשיעורים שלכם יהיו עדכניים ומעניינים ושיהיה שימוש באמצעים שונים כמו סרטונים, פודקאסטים ועוד. באופן הזה אתם מתאימים את השיעור לאופן הלימוד השונה של התלמידים (ראייה, שמיעה וכו')– מה שמבטיח שיעור יעיל ומעלה את הסיכויים של התלמיד להצלחה, כלומר שהוא יידע לתקשר באנגלית באופן איכותי.

ואפרופו אופן הלימוד השונה – חשוב שתהיה לכם מערכת משוב ומעקב אישית אחר ההתקדמות של כל תלמיד במהלך השיעורים הפרטיים, כך שתוכלו להעריך בצורה הטובה ביותר את השליטה שלו בשפה על גווניה השונים: קריאה, הבנה, דקדוק ואוצר מילים.

וכמובן – לא לשכוח להתאים את תדירות השיעורים למטרה של התלמיד ולתאריכי היעד שקבע לעצמו (למשל לדעת לדבר באנגלית לפני נסיעה שנקבעה לחו"ל, לראיון בשגרירות, תחילת לימודים בחו"ל ועוד).

 

השארת תגובה