גרמניה ביתנו – זו מפלגה בישראל?

ליברמן בפיניציה, צילום: ישראל ביתנו
ליברמן בפיניציה, צילום: ישראל ביתנו
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אין לי טענות על ח"כ אלכס קושניר. הוא וחבריו  בישראל ביתנו, רק חוזרים על מה ששמעו משכניהם באוקראינה: היהודים אשמים בכל דבר רע שקורה. ולכן ברור כי החרדים אשמים בהארכת התור לבתי החולים. (אגב, קיצור זמן ההמתנה לאמבולנס זה כמובן בזכות אלי המתנדבים הרוסיים באיחוד הצלה) ובכל דבר רע כאמור.

הוא והבוס המטורלל שלו  לא המציאו את זה שהחרדים לא עובדים וחיים על חשבון כולם:  קדמו לו בין היתר פרעה (תכבד העבודה) המן (שבת היום פסח היום) והיטלר (העבודה משחררת). אין לי טענות עליו. רק שאלה אחת: מדוע אתה חי כאן ולא במדינת המקור? מה אתם מחפשים בארץ שהחרדים הורסים אותה?!

לפני מספר שנים השתתפתי בכנס חרדי כלשהו. אורח הכבוד משום מה היה יאיר לפיד. לאחר שהסביר מדוע החרדים צריכים ללכת לצבא ולעבוד ולשלם מיסים וכו' קמתי ושאלתי אותו אם הוא באמת חושב שכל הצרות הכלכליות של המדינה הם בגלל הרבע אחוז שהחרדים לוקחים מתקציב המדינה ? הוא התפתל בתשובתו דקות ארוכות כפי שרק הוא יודע לעשות, ובעצם בסוף המסקנא היתה שכן, הוא אכן מאמין בכך.

הסרטון ההוא התפרסם ואנשים לא האמינו, אבל היום אני יודע שאכן, יש אנשים רבים במדינת ישראל שאכן חושבים שהחרדים הם אסוננו.

ישבתי, בכינוס חרדי אחר, האורח הפעם היה ראובן אדלר, מגדולי הפרסומאים בתולדות המדינה, והשאלה הייתה כיצד הציבור החרדי  יכול לצאת במסע הסברה לחילוני המצוי להפחתת השנאה.

התשובה שלו הדהימה את כולנו: "תמשיכו להיות מי שאתם- הציבור הנפלא במדינה . אל תתייחסו לכלום" אמר האיש שמבין  משהו בהמונים. הוא זה שהפך את אריק שרון ממה שהיה למה שנהיה ממנו.

שורות אלו נכתבות באולם ארנה, תוך כדי סיום הש"ס, עם התחושה המרוממת של מיני מעמד הר סיני. תמשיך קושניר לכתוב מה בא לך. התשובה שלנו היא בעצם קיומנו. עוד סיום ועוד ש"ס, הם התשובה לכל המסיתים דוגמת מפלגת "גרמניה ביתנו".

השארת תגובה