האנטישמיות גילתה ציניות אכזרית

אנטישמיות באירופה
אנטישמיות באירופה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מתברר שהאנטישמיות לא פסה, גם כשרוב היהודים כבר נמצאים בארץ ישראל. גם כאשר רוב יהודי אמריקה התבוללו והשתלבו בתרבות הגויים, האנטישמיות עדיין חיה ובועטת. לא זו בלבד, אלא שההתבוללות הייתה אחד המניעים החזקים ל"חוקי נירנברג" נגד השתלטות היהודים על גרמניה. ההתבוללות באמריקה היא אחת הסיבות המרכזיות, לשנאת היהודים העשירים והבנקאים באמריקה. למרבה האירוניה מדינת ישראל, היא הסיבה המרכזית בעולם האסלאמי לאנטישמיות האסלמית. כך פועל צבת האנטישמיות הקלאסית הנוצרית מצד אחד, בזכות ההתבוללות, ואילו האנטישמיות האסלאמית התפתחה לממדים מפלצתיים בזכות הציונות.

במוצאי שבת קודש חנוכה, בשעה שיהודים ישבו סביב השולחן וסעדו את סעודת מלווה מלכה סמוך לנרות החנוכה, נכנס מרצח שפל עם גרזן בידו במטרה ברורה לשפוך כמה שיותר דם יהודי טהור.

יש להביט נוכח האירועים האנטישמים ההולכים ומתגברים בארצות הברית בתקופה האחרונה. רק לפני מספר שבועות נרצחו יהודים בניו ג'רזי הי"ד. יהודים מותקפים ברחובות ניו יורק. והנה עכשיו במוצאי שבת חנוכה אך כפסע היה שהאירוע ייגמר באסון נוראי ומחריד. מלבד זאת, יש לא מעט אירועים מסוג זה שאינם תופסים את הכותרות משום שהם מסתיימים "רק" בפציעות ופגיעות מילוליות.

לאנטישמיות אין גבול, והיא מתפשטת בכל מקום בו קיימת הסתה נגד יהודים בכלל וחרדים בפרט. לכאן נכנסת האווירה האנטישמית היוצאת מחוגי הרפורמים והליברלים בארצות הברית, אשר מסיתים ללא הרף נגד הדת והמסורת היהודית של האולטרא אורתדוכוס. התקשורת האמריקנית כמו הישראלית מלאה כתבות ארסיום נגד היהודים החרדיים בארה"ב, בארץ ישראל ואפילו בכותל המערבי. להסתה זו יש לה השפעה על יהודים מתבוללים בארצות הברית ובעולם כולו. אותם מסיתים רפורמים עושים דה לגיטימציה ליהודים החרדיים, והפורעים מרגישים שהחרדים הם טרף קל והם מנצלים את זה. כך היה בכל הדורות נגד חולשת היהודים.

לצערנו כך גם ההסתה נגד החרדים בארץ שדמם הותר על ידי כנופיות ליברמן והתקשורת. למחרת הפיגוע בארה"ב פרסם לא אחר מאשר "אוהב החרדים" איווט ליברמן הודעה בה הוא קורא ליהודי מונסי לעלות ארצה כדי להגם על עצמם מפני האנטישמיות. ההתרסה של ליברמן ליהודי מונסי לעשות "עליה", היא לעג ציני על דמם של שנואי נפשו החרדים. גם ברגע כואב כל כך, הוא שוב מתכוון להתריס נגד המגזר החרדי, כדי לצבור קולות במגזר שלו. זו ציניות אכזרית שרק לב אבן כמו שרק המסית והמשסה הזה יכול ליצור.

איווט מסית נגד מגזרים ואוכלוסיות בשפה ובאופן שכבר חשבנו שעברה מהעולם. הוא מתייצב כאותו שועל הניצב ליד הנהר וקורא לדגים לעלות ליבשה, כדי שיוכל לטרוף אותם. יהודי מונסי אומרים בכאב: "אם כבר אנטישמיות, שתהיה זו אנטישמיות על ידי גויים ולא של יהודים".

מי שחושב שההסתה של ליברמן פחות מסוכנת – טועה. בצהריי יום שבת קודש הותקף בחיפה יהודי חרדי בן 74 עולה מברית המועצות על ידי שלושה בריונים דוברי רוסית. היהודי חזר מבית הכנסת בשעות הצהרים כשהוא נסחב על קביים. השלושה ניגשו אליו ודרשו ממנו שיביא להם סיגריות וכסף. אותו יהודי הסביר להם ברוסית כי היום שבת ואין לו כסף או סיגריות. בתגובה הם החלו להכותו מכות נמרצות. הוא נפל על המדרכה, מדמם מראשו ושפתיו והם נמלטו והשאירו אותו לנפשו.

במשטרה קיבלו את תלונת המשפחה על האירוע ואין להם שום קצה חוט. "אם במדינת ישראל לא מצליחים למנוע אנטישמיות ולהעניש את הפורעים ביד חזקה, מה אנו מצפים מאומות העולם", שואלים בחיפה.

אין תשובה לאנטישמיות, רק חיזוק התורה והיהדות. לא שהיא תיעלם אלא שהיא לא תצליח לחסל אותנו. המציאות של מיליוני יהודים שומרי תורה ומצוות ותינוקות של בית רבן היא התשובה הניצחת – כי נצח ישראל לא ישקר. כבר אמר הנביא יחזקאל: "היו לא תהיה אשר אתם אומרים נהיה כגויים כמשפחות הארצות וכו' חי אני…אם לא ביד חזקה ובזרוע נטויה ובחמה שפוכה אמלוך עליכם וכו' וברותי מכם המורדם והפושעים בי וכו' וידעתם כי אני ה' בהביאי אתכם אל אדמת ישראל" וכו' בב"א.

השארת תגובה