הפלסטינים: "לא נקבל כסף אירופאי"

השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן שיגר מכתב לג'וזף בורל, שר החוץ של האיחוד האירופי, בו הוא מבקש לחזק את ידיו לנוכח הלחצים שמופעלים עליו על ידי ארגוני החרם והפלסטינים

על המשט לעזה
על המשט לעזה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

השר לנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, שיגר מכתב לג'וזף בורל, שר החוץ של האיחוד האירופי, בו הוא מבקש לחזק את ידיו לנוכח הלחצים שמופעלים עליו בימים האחרונים על ידי הפלסטינים הפועלים בזירה הבינלאומית כדי לעדכן ולשנות את הסעיף האוסר להביע תמיכה בארגוני טרור.

הלחץ הפלסטיני הגיע בימים האחרונים לשיא, לאחר שהפלסטינים בשיתוף ארגוני החרם הבינלאומי על ישראל הודיעו כי יחרימו כספים מהאיחוד האירופי עד אשר יוסר הסעיף הקובע כי בשנת 2020 לא יועברו כספים לארגונים בעלי קשרים לארגוני טרור.

במכתב כותב ארדן, כי "חיוני שהאיחוד האירופי ידרוש מארגונים, הזוכים למימון, להיות שקופים לגבי אופן המימוש בכספי הסיוע. אני מפציר בפניכם לשמור על תנאי המימון שהצבתם ולהימנע בכל תוקף מהעברת כספים לארגונים, הקשורים לטרור".

יצוין, כי בשנים האחרונות בתום עבודה יסודית, חשאית ומדוקדקת, הצליחה ישראל לחשוף בפני המערב את מסכת הקשרים המסועפת בין ארגוני החרם לארגוני טרור. הדו"ח שכונה דו"ח "מחבלים בחליפות", הצביע על למעלה מ-100 קשרים של ארגוני BDS לארגוני טרור מוכרזים ובראשם 'החזית העממית לשחרור פלסטין' וחמאס.

לפי הדו"ח, ארגוני חברה אזרחית פלסטיניים "תמימים" כביכול, משמשים כמכבסה להלבנת פעילות טרור ובכך מצליחים לגייס כספים לגיטימיים מגורמים מדיניים שונים, בראשם האיחוד האירופי. התנגדותם של ארגונים אלה, לסעיף הבסיסי המונע מימון טרור, מוכיח את טענת הדו"ח ומסביר את הניסיון להצניע את קשריהם לחזית העממית ולחמאס.

ממידע שהתקבל מהמשרד לנושאים אסטרטגיים ומארגון NGO Monitor, עולה כי לאורך השנים סיפקו מוסדות האיחוד האירופי תמיכה כלכלית במיליוני יורו לארגוני חברה אזרחית פלסטינים, המקדמים חרמות ובעלי קשרים לטרור.

יצוין, כי מכתבו של ארדן הגיע לאחר פניית 134 ארגונים פלסטיניים השותפים לארגונים האמורים לעיל , לתומס ניקלסון, נציג האיחוד האירופאי ברשות הפלסטינית, בו הם כאמור מפצירים בו לפעול להסרת הסעיף המתנה קבלת מימון מהאיחוד בהתחייבות להימנע מקיום קשרים עם ארגוני טרור.

לטענתם, ארגוני טרור מוכרזים כמו החזית העממית וחמאס וכי הם למעשה "מפלגות פוליטיות" ואינם מוכנים לשמש כ"שוטר" של האיחוד האירופי.

השארת תגובה