חיילי נצח יהודה, תקפו מפגין פלסטיני במכות וקללות

בסרטון שהופץ, נראים חיילים מגדוד 'נצח יהודה' מכים ומקללים מפגין פלסטיני ■ דובר צה"ל: יובאו מחר להמשך בירור ובמידת הצורך יינקטו צעדים משמעתיים ■ חיילים: הוא ניסה לחטוף את הנשק לחייל

חיילים מכים פלסטיני
חיילים מכים פלסטיני

בתקרית שאירעה ביום שישי, במחנה הפליטים ג'ילזון שליד רמאללה, תועדו חייל נצח יהודה מכים ומקללים את אחד המפגינים.

בסרטון, ששודר בכלי התקשורת הפלסטינים והופץ ברשתות החברתיות, נראה אחד החיילים כשהוא מכה פלסטיני באגרופים כשחיילים נוספים מצטרפים אליו מכים ומקללים. הפלסטיני עצמו נרהא לבסוף מוכה בקת הרובה, ומדמם בראשו.

מפקד חטיבת כפיר, אלוף-משנה אשר בן לולו, צפוי לזמן את החיילים מחטיבת כפיר המעורבים במקרה, לדין משמעתי בנוסף לתחקיר המבצעי המתקיים בנושא.

בצה"ל יבקשו להבין מה היה התרחיש, כמו גם מדוע לא מנעו המפקדים בשטח את האלימות על אף שלכאורה המפגין הפלסטיני, לא היווה כלפיהם, איום של ממש.

בצה"ל ינסו גם להבין מדוע לא מסרו החיילים למפקדי החטיבות דיווח מפורט על התקרית כפי שהיא עולה מהסרטון.

חיילים שנכחו במקום אמרו כי לא מדובר במפגין תמים כפי שאולי רצו, לדבריהם, 'לשדר' מפיצי הסרטון.

אחד החיילים אמר "הפלסטיני ניסה לחטוף את הנשק לחיילים, הוא קילל אותם. צריך להבין שנוצרות שם סיטואציות לא פשוטות. כל שבוע עשרות פלסטינים זורקים עלינו אבנים, כל פעם יש פצועים בקרב החיילים".

"מדובר בהפרת סדר קבועה, נקודה שממש צמודה לבית אל. הפלסטיני הזה מעורר פרובוקציות ולא בפעם הראשונה, הוא זה שהתגרה בחיילים".

אכן, באירוע המדובר, שהחל ביידוי אבנים של עשרות פלסטינים לעבר כוחות הביטחון, נפגע מפקד המחלקה בפניו, והועבר לטיפול רפואי ב'הדסה עין כרם'.

בדובר צה"ל הופתעו מהסרטון, ומהרו להודיע כבר במהלך השבת "המעורבים יובאו מחר בפני מפקד החטיבה להמשך בירור ותחקור האירוע ובמידת הצורך אף יינקטו נגדם צעדים משמעתיים. מבירור ראשוני נראה כי ההתנהגות אינה עולה בקנה אחד מהמצופה מחיילי צה"ל".

תגובה אחת
  1. כל עם ישראל עם נצח יהודה.

השארת תגובה