היזמים חגגו עם המשתכנים החדשים

קבוצת תדהר, ושיכון ובינוי קיימו בערב יום שני ה-23.12, אירוע חנוכה מיוחד בהשתתפות ראש עיריית אור עקיבא עבור תושבי שכונת שז"ר אשר עתידה לעבור מהפך בהיקף חסר תקדים של כ-2 מיליארד ₪ במסגרת פרויקט פינוי-בינוי בין הגדולים בישראל

צילום: עזרא פרג
צילום: עזרא פרג
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש עיריית אור עקיבא – יעקב אדרי ברך את תושבי השכונה ואמר: "אני מקווה שבקרוב מאוד נוכל לתת אור לתושבי שכונת שז״ר. יש עוד הרבה דברים לעשות אבל אנחנו עובדים עם חברות הנדל"ן הרציניות והטובות ביותר שיש בארץ. אנחנו מתקדמים כעת בנושא ההנדסי והכיוון שלנו הוא חיובי. חג שמח לכולם."

סמנכ"ל הפיתוח העסקי של קבוצת תדהר- עמי פליישר ציין: "השכונה החדשה העתידה לקום באור עקיבא, היא  בין הפרויקטים הגדולים של פינוי בינוי בישראל ומהווה אבן דרך משמעותית בתחום ההתחדשות העירונית. אור עקיבא הינה עיר בצמיחה עם פוטנציאל נדל"ני אדיר אשר יבוא לידי ביטוי בשנים הקרובות. אנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם העיריה ומוסדות התכנון וכמובן עם התושבים ולאחר שנים ארוכות של תכנון מקווים כי כבר בשנה הבאה נאשר את התוכנית סופית ונתחיל בשלב הוצאת ההיתרים וביצוע הפרוייקט. תדהר רואה בתחום ההתחדשות העירונית תחום אסטרטגי ומרכזי בפעילותה, המאפשר לנו להגדיל את היצע הדירות ולתת מענה למצוקת הדיור. מדובר בהזדמנות יוצאת דופן הן עבור דיירי השכונה והן עבור הרוכשים העתידיים ואנו מודים על ההזדמנות הגדולה, שניתנת לנו לעשות שינוי כלכלי וחברתי בחייהם של אנשים כה רבים".

אילן הורוביץ – ראש אגף מקרקעין  בשיכון ובינוי נדל"ן ציין: "שיכון ובינוי  בונה באור עקיבא ותמשיך לבנות בעיר, החברה נמצאת במו"מ לגבי מתחמי פינוי בינוי נוספים ואני צופה כי בשנה הבאה נחתום על הסכמים נוספים למתחמי פינוי בינוי באזורי הביקוש."

אדריכל אבישי קימלדורף מחברת שיכון ובינוי ציין: "שיכון ובינוי פעילה בתחום ההתחדשות העירונית בהיקף של אלפי יחידות דיור ברחבי המדינה ורואה בתחום זה מנוע צמיחה מהחשובים בפעילותה בתחום המגורים.  שיכון ובינוי מאמינה שחידוש שכונות ומבנים כמו גם תוספת אוכלוסייה חדשה לאזורים ותיקים-מתחדשים תביא לשינוי וחידוש פניה של סביבת המגורים לטובת כלל התושבים. תכנון השכונה החדשה בשז"ר הנו מוקפד ואיכותי ביותר ומשלב עקרונות מתקדמים של תכנון קהילתי, סביבה ירוקה ורמת שרותי ציבור גבוהה ביותר. שיכון ובינוי מאמינה בעיר אור עקיבא הנמצאת בסמיכות לעורקי תחבורה ראשיים ונהנית מנגישות למטרופולין חיפה ותל אביב באמצעות הרכבת ,כביש 2 , 4 וגם 6. העיר מהווה בשנים האחרונות מוקד משיכה נדל"ני למשפחות וזוגות צעירים שמחפשים איכות חיים במיקום מצוין. החברה בונה באור עקיבא כבר כעת מאות יחידות דיור בשכונת אור ים החדשה ורואה בשכונת שז"ר המשך טבעי לפעילותה בעיר הצומחת".

מנכ"ל נ.ס.א. התחדשות עירונית, ניסים אסייג אשר הגה ויזם את הפרויקט מתחילתו, הוסיף: "אני מודה לכל בעלי הדירות על שיתוף פעולה המדהים שיש בינינו שבא לידי ביטוי בהיקף החתמת כ-250 חוזים במספר חודשים מצומצם. חג שמח לכולם".

פרויקט ההתחדשות העירונית בשכונת שז"ר, הממוקמת במערב אור עקיבא, במרחק של כ- 1.6 ק"מ בלבד מחוף הים, כולל הריסת הבניינים המיושנים (18 בניינים טוריים ברובם בני 3-4 קומות)  והתשתיות הרעועות של שכונת שז"ר, הפרוסים על שטח של כ-118 דונם. במסגרת הפרויקט, יפונו 355 דירות בשכונת שז"ר ובמקומן תוקם שכונת מגורים חדשה, מודרנית ומטופחת אשר תמנה 12 מגדלי מגורים בני 25 קומות כ"א ותכלול כ-1,750 דירות בסה"כ. השכונה החדשה עתידה לכלול מתחם קניות, בילוי ופנאי חדש בשטח של כ-5,000 מ"ר, טיילת חדשה ותשתיות המותאמות לקליטת אלפי התושבים החדשים. בנוסף, ייבנו מבני הציבור בשכונה ובכלל זה – קרית חינוך הכוללת בית ספר יסודי, גני ילדים ומעונות יום, מרכז ספורט קהילתי, מגרשי ספורט ובתי כנסת.

הפרויקט ייבנה על ידי קבוצות תדהר ושיכון ובינוי, באיכות ובסטנדרטים הגבוהים האופייניים להן. בעלי הדירות ייהנו מדירות חדשות ומשודרגות בבניינים חדישים, בטוחים ומודרניים, מאיכות החיים של שכונה חדשה, מעלייה משמעותית של ערך הנכסים שברשותם וכמובן מליווי צמוד של היזמים לאורך כל התהליך – דרך פינויים לדיור חלופי למשך תקופת הבנייה ועד לכניסה לדירות החדשות שלהם.

מיקומה האסטרטגי  של אור עקיבא,  במישור החוף הצפוני, בין שני עורקי התנועה המרכזיים– כביש 2 ממערב וכביש 4 ממזרח, הליך הפיתוח הדרמטי שעוברת העיר בשנים האחרונות, אלפי יחידות הדיור החדשות שנוספו לה ועתידות להתווסף בשנים הקרובות, הסביבה הכפרית המטופחת והסמיכות לקיסריה בשילוב עם המשך ההשקעה המאסיבית והתוכניות השאפתניות של העירייה להמשך הפיתוח , מיקמו את אור עקיבא על המסלול המהיר בדרך להפוך לאחד היעדים הנדל"ניים הכי מבטיחים של השנים האחרונות וליעד מושלם עבור זוגות צעירים ומשפחות, שמחפשות סביבת מגורים איכותית במחירים נגישים.

השארת תגובה