טרנדים חדשים בעיצוב מטבחים כפריים

מטבח, צילום: shutterstock
מטבח, צילום: shutterstock
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אחד הטרנדים החזקים ביותר בתחום של עיצוב מטבחים בשנים האחרונות, הוא המטבח הכפרי. מדובר במטבח המתאפיין במראה שונה לחלוטין מזה של המטבח המודרני, ומכיל בעיקר צבעים חמימים, עיצוב פשוט יותר וחומרי גלם טבעיים. כמובן שמדובר בקווים כלליים בלבד, וכיום, קיימים שלל סוגי מטבחים כפריים, המשלבים מגוון של טרנדים ואלמנטים ייחודיים בעיצוב המטבח הכולל. אז אילו טרנדים חדשים קיימים כיום בתחום עיצוב המטבחים הכפריים? לפניכם כל מה שצריך לדעת בנושא.

עיצוב המטבח הכפרי

לפני שנצלול לטרנדים האחרונים בתחום עיצוב המטבח הכפרי, יש להבין תחילה באופן כללי מהו מטבח כפרי ואיך יש לעצב אותו. בניגוד למטבח המודרני, המתאפיין בקווים חדים ואורות בוהקים, המטבח הכפרי מתאפיין במראה קלאסי, פשוט וחמים, כאשר הדגש העיקרי הוא על הטקסטורות הקיימות במטבח ועל משטח העבודה (השיש), אשר מהווה את לב לבו של החדר. במטבח מסוג זה, לרוב נמצא חומרים כמו עץ, אבנים טבעיות, ארונות בעלי קימורים וידיות אחיזה בולטות ובעלות נוכחות, אשר יקנו לו מראה ייחודי ו"כפרי" יותר. התאורה במטבח תתאפיין בגוונים צהבהבים, אשר ידמו אור שמש טבעי.

טרנדים ואביזרים משלימים

לאחר שהבנו כיצד מעוצב המטבח הכפרי, נוכל לעבור לחלק המעניין יותר: טרנדים ואביזרים משלימים. כיום קיימים מגוון טרנדים ואביזרים, שמטרתם העיקרית היא להשלים את עיצוב המטבח הכפרי ולגרום לו להיראות אותנטי יותר. בין הטרנדים הבולטים ביותר כיום, ניתן למצוא מכשירים כמו מכונת פסטה ואף כיריים בעלות כפתורי הפעלה גדולים, בסגנון של "פעם". לרוב, המכשירים והאביזרים הללו יתהדרו בצבעים טבעיים וניטרליים, ובכלל זה שמנת, חום או ברונזה. על אף האמור, אחד הטרנדים הבולטים בעיצוב המטבח הכפרי כיום הוא שילוב של צבעים נוספים במטבח – בדגש על צבעים רכים וצבעי פסטל. לעיתים קרובות, במטבח הכפרי ישולבו גם ברזים מסיביים בעלי מראה מיושן, המזכיר את מראה הכפר ומשווה למטבח כולו מראה קסום ופשוט.

סוג השיש במטבח הכפרי

על אף שניתן לשלב כמעט כל שיש במטבח הכפרי, ובתנאי שהמראה שלו יהיה ניטרלי, מטבחים כפריים אותנטיים לרוב יתהדרו בשיש העשוי חומר טבעי כלשהו, או בשיש שמראהו מדמה חומר טבעי. מסיבה זו, מומלץ לבחור במשטח עבודה העשוי אבן טבעית או לכל הפחות בשיש הצבוע בצבעים ניטרליים וטבעיים. הקפדה על אלמנטים אלה תסייע בהשלמת עיצוב המטבח כולו ותקנה לו מראה כפרי אותנטי יותר.

מורכבות וחדשנות, או פשטות וחזרה לשורשים?

ניכר כי המטבח הכפרי מתאפיין בחמימות, חזרה לשורשים, רוגע ופשטות. לרוב, מטבח כפרי יתאפיין בצבעוניות בהירה וניטרלית, כזאת המזכירה את הטבע והאדמה, ויהיה מורכב מאלמנטים המצויים בטבע, לרבות עץ ואבן טבעית. גם האביזרים המשולבים במטבח יהיו לרוב כאלה שיחזירו אותנו אחורה בזמן וישרו בנו נוסטלגיה נעימה וחמימה, כאשר הטרנד העכשווי והכיוון הכללי בעיצוב המטבח, הוא שימת דגש על החיבור לטבע ולנפש.

השארת תגובה