דם החרדים הותר

ליברמן
ליברמן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אחד הביטויים המפורסמים בישראל הינו "מילים יכולות לרצוח". ביטוי זה נפוץ אחרי רצח ראש הממשלה יצחק רבין על ידי יגאל עמיר. לטענת רבים, הרצח אירע אחרי הסתה פרועה, בה התירו את דמו של יצחק רבין וקראו לו בוגד. אולם קדמו לו חכמינו זכרונם לברכה כשאמרו מוות וחיים ביד הלשון.

ואכן, רק בשנים האחרונות הועמדו לדין מאות אנשים על הסתה, כתיבת דברים ברשתות החברתיות ועוד. אולם כמה מתוכם היו כנגד הסתה כנגד המגזר החרדי? אפס. כן, אפס. לפני חצי שנה קבע פרקליט המדינה היוצא שי ניצן והמשנה שלו הגברת נורית ליטמן שאין דבר כזה הסתה או גזענות כלפי המגזר החרדי. מי שחגג על ההחלטה הזאת, זהו ראש עיריית טבריה (עדיין) רון קובי, שהעלה פוסט חגיגי על כך. הנה הכל חוקי. הוא כמובן צודק. התלונה הוגשה בעיקר נגדו על כך שהתבטא אינספור פעמים בחריפות רבה כנגד המגזר החרדי והתחייב שימנע מהם מגורים בטבריה.

בעקבות כך, הגיש ארגון זכויות האדם בצלמו תלונה ליועמ"ש לממשלה נגדו על עבירות הסתה, אפלייה וגזענות.

לא רק הוא. גם הממונה על המאבק באפלייה וגזענות במשרד המשפטים הגיש עתירה, אולם להפתעת כולם לא נפתחה שום חקירה נגדו ונקבע שהוא יכול להמשיך לכהן כראש עיר.

הוא לא היחיד: במערכות הבחירות האחרונות, ההסתה כלפי המגזר הדתי והחרדי השתוללה, אולם בעוד היועמ"ש ופרקליט המדינה נלחמו בכל הכוח שמיכאל בן ארי, ברוך מרזל ובנצי גופשטיין לא ירוצו לכנסת, וכמובן בגץ ברוב של שמונה מתוך תשע אישר זאת, כנגד אלו שהסיתו כנגד המגזר החרדי הם בחרו להתעלם.

מה המסקנה? כנראה שאם אתה חרדי דמך מותר. השבוע שוב נחשפו מספר מקרי הסתה מזעזעים כנגד המגזר החרדי מסגן ראש העיר חיפה ומחבר כנסת בישראל ביתנו. המכנה המשותף לשני המקרים האלו, שאם נחליף חרדים בערבים אז זה הסתה וגזענות והארץ סוערת. אבל אם זה רק חרדים, או אז הכל מותר.

לצערנו, אנחנו קרובים ליום שבו יפגעו בחרדים ואולי חלילה עקב כך תפרוץ מלחמת אחים. חייבים להילחם בהסתה נגד המגזר החרדי.

מצופה מנציגי המגזר, כמו למשל בחיפה, להחרים את סגן ראש העיר. לא ניתן להסתפק בזה. חייבים לפעול בצורה משפטית מול מ"מ פרקליט המדינה החדש, שיעניש בחומרה רבה כל מי שמסית ופוגע בכל המגזרים בכלל ובפרט במגזר הדתי והחרדי, כי גם לציבור החרדי מגיע זכות לשם טוב וגם לנו יש זכויות אדם.

השארת תגובה