גם גברים: המדריך המהיר לטיפוח גברי

כולנו רוצים ליהנות מעור רך ונעים כמו של תינוק. כן, גם הגברים! מתברר שכיום, יותר ויותר גברים מקדישים זמן לטיפוח העור שלהם, ויפה שעה אחת קודם

MEN EXPERT לוריאל פריז | צילום: יח"צ חו"ל
MEN EXPERT לוריאל פריז | צילום: יח"צ חו"ל

גברים נבדלים מנשים במובנים רבים וגם בכל הקשור לעור שלהם. לכן חשוב להתאים את שגרת הטיפוח לסוג העור, למצב העור ולגילו של הגבר. הנה כל מה שצריך לדעת על העור ואיך תוכלו לטפח אותו נכון מאת נטע קרצו-נייגר, לוריאל פריז:

עובי העור

כמויות גבוהות של הורמון הטסטוסטרון אצל גברים, גורם לעורם להיות עבה יותר בכ-25% מעורן של הנשים. עור עבה יותר, משמעו – יותר קולגן ואלסטין, לכן עור הפנים נוטה להתקמט ולהזדקן פחות משל נשים.

מרקם העור

לרוב מרקם העור של הגברים מחוספס יותר מעורן של הנשים, משום שהשכבה החיצונית של העור שלהם עבה יותר. זיעה, שיער פנים וגילוח מגבירים תופעות של אקנה, פצעונים ואדמומיות בעור. לא בכדי גברים נוטים לסבול מגירויים בעור לתקופה ממושכת יותר מאשר נשים.

סוג העור

לגברים יש יותר בלוטות חֵלֶב בעור מאשר לנשים, המפרישות נוזל שומני שמרכך את העור ועוזר למנוע את ההתייבשות שלו. לפיכך נשים הן בעלות עור יבש יותר, לעומת גברים המאופיינים בעור שמן ובעייתי ועלולים לסבול מפצעונים וקומדונים (שחורים).

טיפים לשגרת טיפוח נכונה של גברים

מן אקספרט לוריאל פריז היידרה ג'ל ניקוי מעורר | צילום: יחצ חול

כדי להבטיח עור פנים בריא ומטופח, חשוב לטפל בו כהלכה. הנה כמה שלבים בדרך לשגרת טיפוח גברית נכונה:

• ניקוי הפנים

הלכלוך, האבק וזיהום האוויר עלולים ליצור פגמים ופצעים בעור ויש להסירם מהעור. מה תעשו? הקפידו לנקות את הפנים באופן יסודי בסוף היום (למתקדמים, אפשר גם בבוקר). מומלץ להשתמש בתרחיץ לניקוי פנים יומיומי, כמו ג'ל ניקוי לפנים מסדרת PURE CHARCOAL של L'OREAL MEN EXPERT המנקה פגמי עור וראשים שחורים ומרגיע אותו. או ג'ל ניקוי מסדרת HYDRA ENERGETIC המנקה ומטהר את העור ביסודיות, מכיל ויטמין C ותמצית גווארנה המרעננים את העור.
אל תעשו: וותרו על ניקוי פנים במהלך המקלחת עם סבון מוצק. הסבונים המוצקים מכילים חומרים מייבשים שעלולים לשבש את רמת ה-PH של העור.

• פילינג

כאמור עור הפנים הגברי הוא עבה יחסית, לכן פילינג יכול לעשות פלאים לעור הפנים. שימוש בתכשיר פילינג יסייע להסרת תאי העור המתים, לניקוי הנקבוביות ולמניעת אקנה.
מה תעשו? מומלץ להשתמש לעתים קרובות (פעם בשבוע זה מצוין) בתכשיר פילינג יומיומי, כמו PURE CHARCOAL מבית L'OREAL MEN EXPERT, המכיל פחם אלון מטהר, לניקוי יסודי של הפנים ולניקוי ראשים שחורים.

• קרם הגנה

MEN EXPERT סדרת מוצרי טיפוח לוריאל men | צילום: יח"צ חו"ל

נזקי קרני השמש הם רבים ובהם גם נזקים לעור הפנים. בניגוד לנשים, הנוטות למרוח מייק אפ המכיל מסנני קרינה, נראה כי עדיין המודעות לנזקי השמש לא חלחלה מספיק בקרב הגברים.
מה תעשו? הקפידו למרוח קרם הגנה על הפנים כשאתם יוצאים מהבית, גם אם זה רק לזמן קצר.

• קרם לחות

כדי לשמור על עור בריא ומטופח, יש להזין ולהעשיר אותו ברכיבים טובים על בסיס קבוע.
מה תעשו? הקפידו לפנק את העור מדי ערב אחרי המקלחת בקרם לחות. כך למשל, קרם לחות 5 ב-1 מסדרת HYDRA ENERGETIC המכיל תמצית גווארנה וויטמין C, המזין את העור בלחות חיונית ותורם לתחושת רעננות מיידית.

• אפטרשייב להרגעת העור

פעולת הגילוח עלולה ליצור אדמומיות וגירויים בעור. הקפידו להשתמש בתכשיר להרגעת העור בתום משימת הגילוח.
מה תעשו? לאחר הגילוח, העדיפו להשתמש בתחליב ייעודי להרגעת העור, כמו אפטר שייב באלם מסדרת HYDRA SENSITIVE של L'OREAL MEN EXPERT. הפורמולה מסייעת בהרגעת תחושת הצריבה ומגנה מפני תחושת הגירוי של סכין הגילוח. או אפטר שייב באלם מסדרת HYDRA ENERGETIC, המכיל חמאת שיאה, מזין את העור בלחות ומסייע בהרגעת העור.

השארת תגובה