הג'וב החדש של עופר ברקוביץ'

שנה לאחר המרוץ לראשות העיר, יו"ר 'התעוררות' ירושלים מתחדש בתפקיד חדש: יו"ר עמותה המחברת בין בכירי המשק לפרויקטים חברתיים

עופר ברקוביץ | ויקיפדיה
עופר ברקוביץ | ויקיפדיה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

עופר ברקוביץ', יו"ר סיעת 'התעוררות' ויו"ר האופוזיציה העירונית, החל באחרונה לכהן בתפקיד נשיא עמותת 'לב אוהב'. מדובר בעמותה בה לוקחים חלק בכירי המשק ונציגי חברות גדולות, ובראשם משפחת סקאל. יחדיו הם רותמים את יכולותיהם לטובת פרויקטים חברתיים.

מאז שהפסיד במרוץ לראשות העיר לפני כשנה, קיבל ברקוביץ' הצעות שונות – עסקיות ופוליטיות – אך הוא דחה את כולן, במטרה להתמקד בעשייה העירונית ובבניית 'התעוררות' כתנועה חברתית תוססת בשטח הירושלמי. בניגוד לסגני ראש העיר המשתכרים מהקופה העירונית, ברקוביץ' צריך לפרנס את עצמו במקביל לעשייתו הציבורית, וכעת בחר את התפקיד המתאים.

עמותת 'לב אוהב' הוקמה במקור על ידי תנועת 'ביתר', ובאחרונה עברה שינויים בחברי ההנהלה. יו"ר העמותה הוא חיים סקאל, ממשפחת יבואני המותגים, ובין חברי הנשיאות ניתן למצוא את: ישראל אליהו (חברת מגדל) ניר שרצקי (איתוראן), נגה רחמני (איילון ביטוח), עדי עזרא (קבוצת נטו) וטובי שמלצר (שלמה סיקסט).

על פי מטרות העמותה, "לכל אדם יש הזדמנות שווה להצליח, תוך התמקדות בילדים, בנוער ובמארג החיים השכונתי, באמצעות פרויקטים מחוללי שינוי, ושותפות עמוקה של המגזר העסקי הציבורי והשלישי, יחד עם ההנהגה המקומית". המטרה ממומשת באמצעות שורה של פרויקטים בשכונות מצוקה.

ניצנים של קשר פומבי בין ברקוביץ' לבין עמותת 'לב אוהב', ניתן למצוא בפרויקט 'לב גילה' ירושלים, הפועל באמצעות המנהל הקהילתי בשכונה. הפרויקט הושק בתקופת כהונתו של ברקוביץ' כסגן ראש עיר, והוא שרתם את העמותה לשיתוף פעולה בין העמותה, עיריית ירושלים והשכונה. בפרויקט זה השקיעה חברת הביטוח 'מגדל' לא פחות מחצי מיליון שקלים.

תקציב עמותת 'לב אוהב' עמד על כ-2.5 מיליוני שקלים בשנת 2018, כשהסכום כולו מגיע מהחברות התורמות, ללא תקציבים ממשלתיים. שכרו של הנשיא החדש טרם מופיע בדו"חות, שם ניתן רק להתרשם ממשכורתה של מנכ"לית העמותה: 215,425 שקלים לשנה.

השארת תגובה