"מופע שנאה" • ליברמן תוקף את דרעי

אריה דרעי התראיין בגלי צה"ל לתוכניתו של יעקב ברדוגו – ליברמן לא אהב את הדברים שנאמרו בראיון • את יעקב ברדוגו הוא כינה 'כתב החצר של בלפור' ולדרעי אמר 'הפוסל, במומו פוסל'

דרעי וליברמן צילום יעקב כהן
דרעי וליברמן צילום יעקב כהן
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ו”ר מפלגת ישראל ביתנו, ח”כ אביגדור ליברמן, יצא בדף הפייסבוק שלו נגד מה שכינה ”מופע השנאה” בתוכנית הערב של גלי צה”ל, במהלך הראיון שהעניק יו”ר ש”ס ליעקב ברדוגו: “אתמול בערב נפגשו באולפן גלי צה״ל – הרדיו של כל חיילי צה״ל, כן, גם של בניהם ובנותיהם של מי שעלו ארצה מבריה״מ – כתב החצר של בלפור יעקב ברדוגו ושר הפנים ויו”ר ש”ס אריה דרעי.

במופע שנאה כלפי העולים מחבר העמים, שכמותו כבר מזמן לא שמענו, סימנו השניים מטרה, להפריד ולפלג בין ציבור העולים מחבר העמים לשעבר לבין הציבור הצברי הוותיק.

נראה שהעובדה שדרעי וברדוגו מגיעים מרקע של עליה שסבלה מחוסר שוויון לא לימדה אותם דבר. השופר מבלפור קבע בחוצפה ובעזות מצח כי מפלגת ‘ישראל ביתנו’ מתבססת כביכול על 400 אלף חסרי דת, שאותם היא מנסה להכניס, בניגוד לרצונו של כלל הציבור, ליהדות “בדרך לא דרך”.

השר דרעי לא נשאר חייב: ״אותם מאות אלפי אנשים שנמצאים כאן… לא רוצים להיות יהודים. לא רוצים להתקיים״.

בבורות ובהתנשאות שאינה ראויה, קבע דרעי כי השפה הרוסית יכולה להיות בשימוש רק אצל אלו שלא יודעים לדבר בעברית.

הוא בז ולגלג על ח”כ אלכס קושניר מ’ישראל ביתנו’ שדיבר ברוסית באחד מהסרטונים שהופק ב-8 ביוני 2019 ואמר בהתנשאות – ‘הוא לא יודע לדבר עברית?’ מעניין שדווקא עכשיו דרעי נזכר להתייחס אליו. (דרך אגב ח”כ קושניר שעלה בשנת 1992 מאוקרינה היה מ”פ בגבעתי. עבד בשב”כ. היה שליח של הג’וינט בחב”מ, מ”מ ראש נתיב ומנכ”ל המשרד לקליטת עלייה).

דרעי – האם גם לדובר בשפה האנגלית, הצרפתית או הספרדית היית מעיר בצורה דומה? או שרק רוסית מדגדגת לך באוזן…

דרעי אף רמז כי ציבור העולים, שאותו קיבל ב-1990 כשהיה שר הפנים, צריך להיות אסיר תודה על כך שלא הוכנס למעברות ובמקום זה “הם עכשיו באים ומדברים נגד היהדות הדתית והחרדית”.

דרעי בדרכו הבוטה ממשיך להיות יציב בהתבטאויות גזעניות נגד ציבור העולים מבריה״מ לשעבר ועד כה לא התנצל על אמירתו הנבזית מלפני כשבועיים על כך שאותם העולים לא עובדים ולא משלמים מסים, אלא להפך, הוא עמד גם אתמול מאחורי האמירה האומללה הזאת.

הפוסל, במומו פוסל וציבור עולי חבר העמים לשעבר לא ישכח את אמירותיו הגזעניות של דרעי ואת העובדה שראשי המפלגות הגדולות עד היום לא גינו את אף אחת מהן”.

2 תגובות
  1. וכשהחזיר השמן הרוסי הזה מדבר כאנטישמי כנגד החרדים זה בסדר?

  2. למרבית דוברי הרוסית יש שגיאות בעברית שקשורות למבנה השפתי ששונה ברוסית.
    למשל בעייה עם ה' הידיעה לדוגמא: "מפלגה שלי רוצה" במקום "המפלגה שלי רוצה" ועוד..

השארת תגובה