זו הדרך להביס את ליברמן

הסוקר רפי סמית' מעריך בשיחה עם ערוץ 7: בסיבוב השלישי של הבחירות ייתכנו שינויים שיביאו להכרעה בין ימין לשמאל – שלא הושגה בשני הסיבובים הראשונים

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן

הסוקר רפי סמית’ ממכון הסקרים סמית’, מעריך כי ייתכן מאוד שהבחירות הבאות יביאו לכדי הכרעה בין שמאל וימין.

בראיון שהעניק לניצן קידר מערוץ 7 – אומר סמית: “הסקרים של היום מתארים נקודת מוצא של היכן אנחנו נמצאים. כמעט כל הסקרים מאפריל עד היום מתארים תמונה גושית די דומה עם שינויים קלים. זה עדיין לא אומר שלא יהיה שינוי”.

לדבריו, “לא צריך הרבה כדי לעשות שינוי, במצב הזה שמישהו מהגושים יהיה לו סיכוי להגיע ל-61 בצורה כזו או אחרת. מספיק ש-50 או 100 אלף איש ישנו את דעתם או שאחוזי ההצבעה של גוש אחד יהיו גדולים יותר מהגוש השני, כדי שנקבל הכרעה. ראינו באפריל שעל כמה אלפי קולות, הגוש ללא ליברמן קיבל 60 מנדטים”.

לסמית’ יש דוגמאות: “מספיק שיהיה שוני, לדוגמה, בבחירות באפריל הימין של פייגלין, בנט ואיחוד הימין קיבלו 415 אלף קולות, אבל בגלל שפיזרו את ההצבעה היו רק חמישה מנדטים ונזרקו 250 אלף קולות. שינוי בדפוסי ההצבעה האלה מספיקים כדי שהגוש הזה יקבל יותר מנדטים.

“לעומת זאת, אם תהיה עלייה בהצבעה במגזר הערבי, או שמה שקרה בסיבוב השני שחלק מריכוזי הימין והליכוד היו אחוזי הצבעה נמוכים יותר, מאשר גוש השמאל שמיצה את הפוטנציאל שלו – יכול להביא לתוצאה שונה”.

עוד דוגמא: “ליברמן עלה בצורה מאוד משמעותית בין סיבוב א’ לסיבוב ב’ מ-170 אלף קולות ל-310. מספיק ש-50 אלף לא יצביעו לו והתמונה תשתנה”.

לדעת סמית’, מפלגות הציונות הדתית צריכות להתאחד אם הן חפצות חיים. “בסקר שלי שפורסם ב’מעריב’, חיברתי את הבית היהודי, האיחוד הלאומי ועוצמה והם מאוד קרובים לאחוז החסימה עם סביבות הארבעה מנדטים”.

אך זה העיקר: “אם בבחירות הקודמות הליכוד והימין קיבלו 39 מנדטים ללא החרדים, הם צריכים לקבל לפחות 3 עד 5 מנדטים, כדי שהגוש הזה יתקרב יחד עם המפלגות החרדיות ל-61 מנדטים. זה לא פשוט, זה מורכב, אבל זה היעד שצריך להציב בימין”.

2 תגובות
  1. אני משנה את דעתי..בימקום ליכוד.
    אני בוחר ליברמן..איש אמת

  2. חבר הכנסת ליברמן . . פוטין מחכה לך בקרמלין .
    סע עזוב אותנו בשקט ממילא אינך מביא שום תועלת .

השארת תגובה