כנס בריאות: 'צליאק לא מה שחשבת'

יעקב אשר בכנס ציליאק
יעקב אשר בכנס ציליאק

כנס בריאות רב רושם בנושא 'צליאק לא מה שחשבת' התקיים במרכז הרפואי מעיני הישועה, בהשתתפות מאות נשים מכל רחבי הארץ. הכנס התקיים בשיתוף מכבי מרחב בני ברק בניהולו של הרב ברוך שטרן ועמותת ציליאק בקהילה בניהולו של הרב יעקב בנדיקט.

מנהל היחידה לגסטרואנטרולוגיה במעיני הישועה, פרופ' צבי פיירמן, מהרופאים הבכירים בתחום פתח את הכנס והרחיב בהסברים ובהרצאה מקצועית מלווה בשקפים על מחלת הצליאק, הרגישות לגלוטן והתפתחות הרפואה המודרנית במתן מענה לרגישות והדרכים להקל על ההתמודדות היומיומית.

אורח הכבוד של הארוע היה ח"כ יעקב אשר, המכהן כיו"ר שדולת הצליאק בכנסת שנשא דברים בפני הקהל על דרכי המאבק הציבורי והפרלמנטרי לטובתם של מתמודדי הצליאק ובני משפחותיהם – "באמצעות  שדולת הצליאק בכנסת הצלחנו להגדיל את המודעות הציבורית ולקדם דברים חשובים כמו עידוד התמריצים של משרדי הממשלה להקלות ביבוא וייצור של מוצרים ללא גלוטן, אך עדיין  הדרך ארוכה והמלאכה רבה להשיג פתרון רחב ומקיף שיתן מענה למתמודדים ובני משפחותיהם ליוקר המחיה באמצעות הוזלת מחירי המזון והגדלת המגוון בשוק, לאור מקרים רבים בהם משפחות המתקשות בפרנסתן נאלצות לוותר על מוצרי המזון המתאימים בגלל העלות הגבוהה", אמר.

עוד ציין –  "בין הרעיונות שהצגנו מול פקידי הממשלה ואף הכנתי על כך הצעת חוק, שהמדינה תעניק שוברי קניה יחודיים לחולי צליאק בהם יעשה שימוש בבתי מרקחת או חנויות מותאמות וזאת כדי לסייע להם לרכוש את מוצרי המזון במחיר השווה לכל נפש. בינתיים קיימת לכך התנגדויות של משרד האוצר בעקבות העלויות התקציביות, אך אני וחבריי ביהדות התורה נחושים להמשיך בעשיה ולקדם את נושא העזרה למתמודדי צליאק בכל הדרכים שיעמדו לרשותנו עם הרכבת הממשלה הבאה – כפי שעמדנו על כך במו"מ הקואליציוני האחרון שנקטע באיבו לדרוש את סעיף הסיוע לחולי צליאק כך נמשיך ונפעל בע"ה כך בעתיד".

בהמשך  נשאה דברים הגב' בנדיקט 'מנחת הורים' במקצועה והרחיבה על הכלים ודרכי ההתמודדות עם הרגישות כבר בגיל הרך של הילדים והפעוטות. בסיום התקיים פאנל מרתק – שאלות ותשובות בנושא הצליאק עם אנשי הצוות המקצועי של מכבי שרותי בריאות, בתחום הצליאק בראשות מר צחי כנען. דברי ברכה נשא ר' ברוך שטרן, מנהל מרחב ב"ב במכבי שרותי בריאות.

יו'ר ארגון צליאק בקהילה הרב יעקב מנחם בנדיקט סיכם את הכנס ואמר כי ישנה כאן באירוע הזה פריצת דרך בשיתוף הפעולה בין כלל הגורמים, שימשיך ויתפתח הלאה, עוד הוסיף כי צליאק בקהילה הקימה קו טלפוני מיוחד ומורחב לרגישי הגלוטן הכולל בתוכו מתכונים, מידע, אירועים, מכירות, חלוקות ועוד מגוון נרחב של מענה 0723323900 ומי שמעוניין לקבל הודעות עליו להתקשר לקו ולהירשם במערכת.

השארת תגובה