מעוז צור: שלמה כהן ואלי לאופר בעיבוד משה לאופר

PHOTO-2019-12-14-20-05-43
PHOTO-2019-12-14-20-05-43
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

"מעוז צור" שהפך לגרסה המושרת והמוכרת ביותר בעולם היהודי, הלחן החדש יחסית, הופק לפני כמה שנים לציון עשרים שנות פעילות לארגון 'אחינו' שהוא זרוע הקירוב של דרשו את השיר מבצעים בעלי המנגנים ר' שלמה כהן ויחד איתו ר' אלי לאופר ומקהלת ענק בניצוחו של ר' הערשל בריסק.

ימי חנוכה הבאים עלינו לטובה כבר בפתח, ואין מזמור המסמל יותר את ימי החג ממילות השיר המרגשות והמזהות כ"כ עם ימי החג, "מעוז צור". לפני כמה שנים ארגון 'דרשו' הפיק לחן חדש ומרגש למילים המוכרות, כאשר הלחן הפך מהר מאוד לנכס צאן ברזל מוזיקאלי בימי החנוכה בעולם היהודי כולו.

הלחן החדש יחסית, הופק כזכור, לציון עשרים שנות פעילות לארגון 'אחינו' שהוא זרוע הקירוב של דרשו. הלחן משלב בתוכו את המסר הגדול שמבטאות מילות הזמר המושר בפי כל ישראל בימי החנוכה, כאשר בחלקו הראשון הינו מלא רגש וערגה, עטוף בתחושת תפילה ותחינה בעת המלחמה הגדולה של החשמונאים, ולקראת המילים אז אגמור בשיר מזמור מתעורר הלחן בשמחת הניצחון של המכבים על הרבים מהם, בכוחה של התורה ובכוחה של טהרת שמן הזית למנורת המקדש.
את השיר מבצעים בעלי המנגנים ר' שלמה כהן ויחד איתו ר' אלי לאופר ומקהלת ענק בניצוחו של ר' הערשל בריסק. העיבוד והניצוח המוזיקלי המפעימים הונחו בידיו האמונות של המעבד העולמי ר' משה לאופר אשר הוציא מתחת ידו יצירה מופלאה רבת אנפין.

בשנים האחרונות הלחן הפך למעשה ללחן המוכר ביותר של "מעוז צור", וכבש את העולם היהודי כולו. כעת, לרגל ימי החנוכה שבהם יתקיים מעמד סיום הש"ס בבניני האומה בירושלים – הסיום שיפתח את מעמדי הסיום בעולם היהודי כולו, הפיקו ב"דרשו" קליפ מושקע ללחן המיוחד.

השארת תגובה