בן גביר: "מקווה שהיוהרה תיעלם"

יו"ר 'עצמה יהודית' מביע תקווה כי לאור תוצאות הבחירות האחרונות שהניבו למפלגתו סך קולות השווים ל 2.5 מנדטים, הגישה כלפיהם מצד מפלגות הימין, תהיה הרבה יותר מתחשבת והוגנת

בן גביר בכנסת
בן גביר בכנסת

במפלגת 'עצמה היהודית' מביעים תקווה כי בחירות מועד ג' "שנתן לנו ה' כמתנה משמים" כלשון היו"ר עו"ד איתמר בן גביר, תביא עמה בכנפיה את את בשורת החיבור המיוחל מבחינתה, שיביאו את 'עצמה' לידי ביטוי בכנסת הבאה לאחר שנכשלה בשני המערכות האחרונות.

בראיון לשרון גל ב'גלי ישראל' התייחס בן גביר לעובדה כי בבחירות מועד ב' גרפה 'עצמה יהודית' 84.000 קולות, השווים בערכן ל 2 מנדטים והזכיר את דברי סמוטריץ' כשהצהיר לפני הבחירות כי אם אינם שווים יותר מ 10.000 קולות. "לא נעים לי להגיד, אבל המציאות מראה שעוצמה יהודית שווה יותר מסמוטריץ׳ ופרץ ביחד". אמר בן גביר. לדבריו, "אם הייתי פוליטיקאי הייתי דורש את המקום הראשון, אני רוצה שאותה יוהרה ושחצנות שכל מיני אנשים הפגינו נגדנו – לא תהיה כאן הפעם, אני קורא להם: בואו נשב ונעשה פריימריז, ואם יש מי שחושש מפריימריז, אני מוכן לבטל את כל הלו"ז לימים הקרובים ולשבת מבוקר ועד ליל כדי לגבש הסכם".

בן גביר העריך כי מפלגתו שווה אלקטורלית יותר 'מהבית היהודי' שכן במועד א' הריצה המשותפת הניבה 5 מנדטים בלבד, ואילו בבחירות האחרונות עם כל האיחודים, ההישג גם הוא נחשב היה למינורי. "הבחירות הפעם הם להיות או לחדול. מדובר במערכת הבחירות הקריטית ביותר", אמר.

בתוך כך, ב'ישראל היום' דווח הבוקר, כי במפלגת הימין עוצמה יהודית נרשמת אופטימיות גדולה, ותקווה מחודשת שלאור תוצאות בחירות ספטמבר, גוש הימין יכיר בחשיבותם להצלת הגוש כולו. בכירים ב'עצמה' סבורים, על סמך הניסיון האחרון, כי בכוחם להביא 84 אלף קולות, השווי ערך ל-2.5 מנדטים. מבחינתם, זה מה שעשוי להוביל לשינוי לשון המאזניים במקרה של תיקו בין הגושים.

השארת תגובה