ליברמן: "לא יהיו בלוקים וגושים"

יו"ר ישראל בתינו מעריך כי לאחר הבחירות המפלגות החרדיות כבר לא יהיו עוד בתוך 'בלוק הימין' של נתניהו וחושש מהפקרת המדינה לחרדים על ידי כחול לבן

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן ממשיך להסית נגד האוכלוסיה החרדית ואומר כי "ישראל בתינו היא המפלגה היחידה קו הגנה אחרון מול הסחיטה של החרדים".

ליברמן ערך השוואה בין מערכת הבחירות השלישית בישראל לזו שהייתה באנגליה שם הלכו הבריטים לבחירות 3 פעמים בתוך 5 שנים, "באנגליה סבב שלישי הביא להכרעה וגם פה זה יקרה, הציבור הבין מי מייצג מה". ליברמן מעריך כי לאחר הבחירות בלוק הימין כבר לא יהיה קיים. "כל נציגי המפלגות החרדיות אמרו 'נגמר – לא יהיה בלוקים, החזרנו את החוב של נתניהו'. הם אומרים שכל הסיפור של הבלוקים נגמר", אמר בראיון ל"פגוש את העיתונות".

"אנחנו הראשונים שאמרנו לליכוד ולכחול לבן – אתם לא צריכים אף אחד, תקימו ממשלה ותקבלו בונוס 8 מנדטים. אני חושב ששניהם מלכתחילה לא רצו ממשלה, שניהם חושבים שירוויחו מבחירות נוספות. נתניהו רוצה 61 בלי ליברמן, וכחול לבן בטוחים שיביאו עוד מנדטים". תקף יו"ר ישראל בתינו את ראשי המפלגות הגדולות.

הוא הוסיף, כי "ישראל ניצבת בפני אתגרים ביטחוניים משמעותיים, ולכן קודם כל צריך להקים ממשלה. אם לצורך כך, נדרשים לעשות פשרות כאלה או אחרות אני מוכן להם – גם חנינה לראש הממשלה. הבעיה המרכזית היא ששתי מפלגות שיחד היו להן 65 מנדטים כל אחד, ובגלל ויכוח סרק, גררו את כל המדינה לבחירות".

על ההסתה נגד החרדים אמר, "אני לא פוסל את החרדים, אני נגד כפייה דתית, לא רוצה להתערב להם בחיים ולא רוצה שיתערבו לנו בחיים. יש הרבה דברים שצריך להסיר אותם מסדר היום ולהעביר אותם לשלטון המקומי. אני עוקב בחרדה אחרי הקשר בין כחול לבן לחרדים, והם יוצאים מגדרם לרצות את החרדים".

תגובה אחת
  1. מי שם את ליברמן לנביא על ישראל??

השארת תגובה