נוף הגליל מחזקת את כבוד השבת

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מאות מתושבי נוף הגליל התכנסו בליל שבת לתפילת קבלת שבת מרכזית לחיזוק כבוד השבת עקב הפִרצה בקדושת השבת במספר ערים בארץ והפעלת תחבורה ציבורית בחלקם.

התפילה התקיימה בבית הכנסת האשכנזי המרכזי בהשתתפות קהל רב מכלל הקהילות השונות בעיר – ותיקי העיר, חברי הגרעין התורני, תלמידי ישיבת ההסדר, חסידי חב"ד, חברי קהילת תורת החיים, וחברי הקהילה הליטאית.

במהלך השבוע האחרון פעל ראש ישיבת ההסדר בעיר הרב דני סגליס לקיום התפילה המאוחדת ולאחר שקיבל את ברכתו של רב העיר הרב ישעיהו הרצל שליט"א פנה לראש המועצה הדתית הרב מיכאל אילוז שמייד נענה ליוזמה והפיץ את הקריאה לתפילה המאוחדת בכל רחבי העיר. לקריאה נענו כלל הקהילות בעיר והגיעו בהמוניהם, כשבראשם רבני הקהילות ובהם המרא דאתרא הרב ישעיהו הרצל, הרב יהודה לובצקי, הרב נעם קריספיל והרב אהרן זאב פישר.

בהודעה שפרסם הרב דני סגליס לקראת התפילה כתב "סוד השבת הוא סוד האחדות, לא פלא אם כן שמשבר הלכידות הפוקד את מדינת ישראל מביא עמו סדק בקדושת השבת רח"ל. כל ישראל ערבים זה בזה. השבת נתחזק בקדושת שבת בשם כל ישראל, תוך דבקות ושמחה. יהי רצון ובזכות קדושת שבת קודש נזכה לאחדות בכל בית ישראל ולעשות נחת רוח לאבינו שבשמיים"

רב העיר הרב ישעיהו הרצל ברך את הציבור הגדול שהגיע ואת האחדות הקיימת בעיר המאפשרת לכל אחד להביא עימו את הצד המיוחד שבו ומתוך החיבור לחזק את כולם יחד.

ההמונים שהגיעו מילאו את האולם המרכזי של בית הכנסת ושמחו מהצפיפות הגדולה אף במהלך הריקודים. "יותר מעשר שנים אולם זה של בית הכנסת לא היה מלא בצורה כזו וזה משמח שבאחדות גדולה של כלל הקהילות מצליחים לשוב ולמלא את שורות בית הכנסת" סיכם אחד המתפללים הוותיקים בהתרגשות.