ניצול שואה קיבל לראשונה בחייו טלית ותפילין

קשיש ירושלמי שיתף את עובדי הרווחה: מימיי לא זכיתי לאחוז טלית ותפילין • הכסף נאסף במהירות, והקשיש הוזמן לקבל את האוצר הקדוש

מחזיק את התפילין
מחזיק את התפילין
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אירוע יוצא דופן התרחש השבוע בין כתלי לשכת הרווחה, בשכונת בוכרים. י. א. קשיש ניצול שואה, החזיק בידיו לראשונה בחייו טלית ותפילין משלו, אותם קיבל מהעובדים הנרגשים, שנחשפו לסיפורו האישי.

י. א. יליד הונגריה, בן 85, את שנותיו הצעירות העביר בתוך אימי השואה הנוראה, בה איבד את משפחתו. בצל המאורעות, לא זכה לחגוג בר מצווה ולא היה מי שירכוש עבורו טלית ותפילין.

במסגרת ביקורי בית שנערכים בבתי קשישים, נחשפו עובדי לשכת הרווחה לסיפורו, או אז מיהרו עובדי הלשכה, בשיתוף מחזיק התיק אלחנן גרוסבוים, המחלקה לאזרחים וותיקים והקרן לרווחת ניצולי השואה, אספו את הסכום הנדרש ורכשו עבורו טלית ותפילין מהודרים. השבוע, הגיע האיש ללשכה וקיבל לידיו את האוצר היקר.

אלחנן גרוסבוים, מחזיק תיק הרווחה היה נרגש במיוחד: "זה התחיל מביקור בית שגרתי, המשיך לקשר אדוק והגיע גם לרגע מדהים בו זכינו לענות על צורך יהודי אליו כה השתוקק. כמי שעוסק במעגלי הקירוב של 'לב לאחים', ביקורי בית וכעת באגף הרווחה, אין יותר מרגש מזה ויש פה לקח לכל אחד ואחת מאיתנו – כל אור שנוסיף, כל פעולה לטובה, יציתו את הלבבות. הלוואי שנזכה ל'והשיב לב אבות על בנים, ולב בנים על אבותם'".

השארת תגובה