"הנכים יחרימו את הבחירות"

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

היום התקיים בכנסת כינוס חירום בנושא קצבאות הנכות ביוזמת ח"כ אילן גילאון, בהשתתפות ח"כ עודד פורר, יוזם הצעת החוק להשוואת קצבת הנכות לגובה שכר המינימום בכנסת ה-22, וחברי כנסת נוספים. ארגון "נכה לא חצי בן אדם" ונציגי 22 הארגונים השותפים לקחו חלק בכינוס בדרישה לקיים את החוק להעלאת קצבאות הנכות כלשונו, במועדו ובמלואו חרף המצב הפוליטי.

אלכס פרידמן, יוזם מאבק הנכים ומייסד ארגון "נכה לא חצי בן אדם", אמר בדיון: אבסורד שיש צורך בכינוס חירום ליישום הפעימות הבאות בחוק הנכים, חוק שהוא פשרה על פשרה, שהתקבל לאחר מאבק ארוך, ארוך מדי. אתמול ראינו איך שתי המפלגות הגדולות יודעות להסכים על תאריך לבחירות וגם על הגדלת תקציב הבחירות ב-62 מיליון שקל, אבל לדאוג לנכים הם לא מסוגלים. אני שומע קולות שהנכים יחרימו את הבחירות, או לכל הפחות את המפלגות המונעות מהם לקבל כסף לאוכל ולתרופות, ובצדק. לפני שבועיים הגשנו לצוות הבין משרדי מתווה לחלוקת הפעימות הבאות, מתווה שהוגש בתמיכת 22 ארגונים. יש הסכמות בין ארגוני הנכים והממשלה, יש חוק במדינת ישראל, יש מתווה מוסכם, עכשיו רק צריך לקבל החלטה ולפעול.
חנן טל, מייסד ומנכ״ל ארגון ״נכה לא חצי בן אדם״ אמר בדיון:
ב-1.3.18 נכנס ״חוק הנכים״ (תיקון חוק ביטוח לאומי סע׳ 200-201) כחוק בספר החוקים של מדינת ישראל. אי קיום החוק, מערער את היסודות שעליה בנויה הדמוקרטיה. ציבור הנכים -שעדין בוחר בין לחם לתרופות- קיווה, שאם לא יהיה זה החוק אז יהיה זה המצפון המוסרי שינחה את חברי הכנסת לאשר את התקציב לפעימה הבאה, ושוב, נחלנו אכזבה קשה. ובכן, הוכחנו לא פעם שיש לנו אמצעי לחץ ושלא נהסס להשתמש בהם בכל הכוח בכדי לקבל את המגיע לנו על פי חוק.