'האסון הגדול של יהדות ארה"ב היא ההתבוללות'

נשיא קהילת 'כאייל תערוג' רבי אייל עמרמי בביקור מיוחד בקהילות היהודיות בקליפורניה: 'האסון הגדול של יהדות ארה"ב היא ההתבוללות'

בסיום מסכת
בסיום מסכת

מסע חיזוק מרומם ומיוחד במינו בקהילות הקירוב בקליפורניה: רבי אייל עמרמי נשיא מוסדות 'כאייל תערוג' יצא בשבוע האחרון למסע חיזוק בקהילות היהודיות בקליפורניה. במהלך המסע מסר הרב שיחות ושיעורי תורה לקהילות השונות וחיזק וקירב לבבות של רבים לאביהם שבשמים.

בשיחותיו עמד רבי אייל עמרמי עמד עלה המספרים המהבילים של ההתבוללות בקרב יהודי ארה"ב 'אסור לנו לאבד אפילו נפש אחת מישראל. כל יהודי כאן צריך לקרב עוד יהודי ועוד יהודי, כדי שחלילה לא נאבד את עם ישראל' אמר הרב.

הוא הוסיף כי הזכות הגדולה של יהדות ארה"ב היא בזה שהיא תומכת בארץ ישראל ובתורת ישראל: 'לכם יהודי אמריקה יש זכות עצומה שהקב"ה השפיע עליכם שפע מן השמים ואתם עושים עם זה מעשי חסד גדולים ועצומים ותומכים בתורת ישראל ובעם ישראל הגר בארץ ישראל וזו מעלה גדולה ביותר'.

במהלך המסע ביקשו הנוכחים לשמוע סיפורים על המפגשים שהיו לרבי עמרמי עם מרן הראשון לציון רבי עובדיה יוסף זיע"א, שבהם הדריך אותו מרן זיע"א בדרך הקירוב של אחינו בני ישראל בארץ ישראל ובחו"ל. 'מרן זיע"א לימד אותי שהקירוב הוא רק בדרך של חיבה לחבב על ישראל את התורה והמצוות בנועם ובשמחה. רק בדרך הזו מקרבים ולא חלילה מרחקים' סיפר הרב.

שיאו של המסע היה בשבת קודש במלון The westin long beach  השבת התקיימה תחת הכותרת 'שבת תפוצות' והגיעו אליה יהודים מכל קצוות ארה"ב. במהלך השבת נשא הרב עמרמי דברי חיזוק למשתתפים ושיתף אותם בנעשה בקהילות הקירוב בארץ ישראל ולהתקרבות הגדולה שיש בארץ. במהלך השבת שב הרב והתריע מפני סכנת ההתבוללות וציין כי רק בזכות שמירת התורה והמצוות עם ישראל זוכה להישאר לנצח. בסיומה של השבת נפרדו המשתתפים מהרב עמרמי, שעשה את דרכו חזרה לארץ ישראל לבני קהילתו ולמשתתפי השיעורים הרבים בכל רחבי הארץ שהמתינו לשובו ממסע החיזוק.

השארת תגובה