מגלה מנהיגות: רמי גרינברג ילחץ על ליברמן

אם לא יתחולל שינוי – ישראל תצעד בפעם השלישית לקלפי בסבב בחירות שגם כעת לא נראה שהגיע לקיצו • מי שמגלה מנהיגות הוא דווקא ראש עיריית פתח תקוה בצעד חסר תקדים

רמי גרינברג
רמי גרינברג

ראש עיריית פתח תקווה, רמי גרינברג, מתגייס לבלום את סבב הבחירות השלישי שנראה כי נכפה על מדינת ישראל.

גרינברג עצמו העומד בראש סיעת 'הליכוד' בעיר, מכנס ראשי רשויות מטעם המפלגה בהיכל התרבות בעירו. בכנס ישתתף גם יו"ר 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן –  הכנס יהיה סגור בפני כל מי שלא הוזמן אליו ונוכחותו לא 'נדרשת', בנסיון למנוע הדלפות ולשמור על חשאיות.

בתחילה תכונן הכנס להתקיים בלשכתו של גרינברג, אלא שביקוש רב שלא היה צפוי כפה את העברת הכנס להיכל התרבות ע"ש דב תבורי, אליו צפויים להגיע לא פחות מ-60 ראשי רשויות המכהנים במקומותיהם מטעם 'הליכוד'.

מלשכת דוברות העירייה נמסר לקראת הכנס כי "לנוכח המציאות הקשה והבעייתית בה מדינת ישראל מצויה כבר קרוב לשנה, החליט ראש העירייה רמי גרינברג להרים את הכפפה וליזום מפגש של ראשי רשויות כדי לנסות ולמנוע ממדינת ישראל ללכת לבחירות שלישיות. מדובר ביוזמה הנובעת מהמצוקה אליה נכנסו רוב הרשויות בארץ משום היעדר שילטון. כך, לטובת עם ישראל ורווחתם, החליט ראש העירייה לפעול ככל יכולתו כדי ליצור לחץ על ראשי המפלגות ובכך לנסות ולמנוע בחירות שעלולות להמיט אסון על הרשויות המקומיות ובתוך כך גם על אזרחי ישראל".

אמנון בן עמי, חבר מרכז הליכוד וחבר וועדת הבחירות, אמר: "ראשי הרשויות ינסו להניא את ליברמן מלסגור חשבונות אישיים וינסו לשכנע אותו לשוב הביתה, לימין ולחשוב על טובת המדינה. לפחות חצי מהמנדטים של ישראל ביתנו הגיעו ממצביעים שחיו בידיעה כי יתמוך בנתניהו ויצטרף לממשלת ימין. הנטייה של ליברמן לכיוון מרכז המפה הפוליטית לא הייתה צפויה.

המטרה היא לנסות לשכנע אותו בדרכי נועם להקים ברגע האחרון ממשלת ימין ולמנוע בחירות נוספות. רמי גרינברג שמוביל את המהלך, יחד עם יתר ראשי הרשויות ינסו ללחוץ אותו ולהבהיר שהם לא יעברו לסדר היום במידה ולא יתעשת.

לחברי המרכז אין הרבה ציפיות. אתמול שוחחתי עם מספר שרים שהיו סקפטיים לגבי תוצאות הכנס. הם בטוחים שהולכים לבחירות. אך יחד עם זאת ליברמן הוא לא צפוי ואני לא הייתי פוסל על הסף שמפה תצא איזושהי קריאה אחרת היום בערב, למרות שיישאר רק יום אחד להקמת ממשלה.

זה לחוץ מדי אבל עם ליברמן זה יכול להיגמר מהר עם תיקים שיקבל . דת ומדינה לדעתי הם סוגיות שדי פתורות כשכל אחד מהצדדים יודע איפה הוא צריך להתפשר, כך שהכל פוליטי בסופו של דבר. אם ירצו באמת אפשר גם במרתון של 10 שעות להקים ממשלה. אומרים שניסים תמיד קורים ואם רמי יצליח להוביל לנס חנוכה נוסף אז נמנע גם מבחירות נוספות".

השארת תגובה