סערה בכפר: יהודים רכשו קרקעות בפרויקט ערבי?

מודעה אנונימית שהזמינה יהודים לרכוש קרקעות בפרויקט לבניית עיר ערבית סמוך לגוש שילה הגיע לידי ערבים. בכפרי האזור זעמו על החברה וחושדים בה כי היא מוכרת קרקע ליהודים והועלתה דרישה כי הרשות הפלסטינית תחקור את הפרשה

אתר בניה, צילום: אילסטורציה
אתר בניה, צילום: אילסטורציה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כבר כמה חודשים שפרויקט לבניית עיר ערבית סמוך לגוש שילה מול הישובים עדי עד ועמיחי, מטריד את תושבי אזור גוש שילה.

הצבא אבטח את עבודות הערבים באזור, דרכים נפרצו וכבישים נסללו. לאחר מספר מחאות של תושבים הוקפא הפרויקט, אך נראה כי התושבים היהודים לא שוקטים על השמרים.

לאחר שלאחרונה פורסם כי התושבים פנו לשר הביטחון נפתלי בנט בדרישה שיורה על עצירת הפרויקט, לקול היהודי נודע כי בשבועות האחרונים נוצרה סערה בכפרי האזור ובראשם תורמוס עיה, הכפר הסמוך לקרקעות הפרויקט, לאחר שנטען כי יהודים הצליחו לרכוש אדמות בפרויקט, אותו מקדמת חברת UCI, חברה בבעלות ערבי קנדי.

"אבו סמרה", פעיל מרכזי בתורמוס עיא המקורב לרשות הפלסטינית ומי שמוכר כאחד מראשי המאבק ביהודים באזור, פרסם לפני כשלושה שבועות בדף הפיסבוק שלו מודעה שהגיעה אליו, ובה נכתב כי יהודים קנו קרקעות באזור.

"הזדמנות פז לקנות אדמות ביו"ש!", נכתב במודעה לצד מפת חלוקת המגרשים בפרויקט.

גורמים רשמיים בגוש שילה המעורבים במאבק בעיר הערבית המוקמת סירבו להתייחס לפניות הקול היהודי בנידון, וזאת בנימוק שמדובר "בנושא רגיש".

יש לציין כי עד כה לא דווח לקול היהודי על מעצרים שביצעה הרשות הפלסטינית בחשד למכירת קרקעות בפרויקט זה, אולם הרגישות מובנת מאליה מאחר וברשות הפלסטינית עצרו, עינו, ואף הוציאו להורג ערבים שנחשדו במכירת קרקעות ליהודים ביהודה ושומרון ובמזרח ירושלים, או שנחשדו ששימשו כאנשי קש עבור יהודים בעסקאות כאלו, כך שהחששות בנושא אינם באים בחלל ריק.

השארת תגובה