הישראלים: אנטי-ציונות, איננה אנטי-שמיות

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בשבוע שעבר קיבל הפרלמנט הצרפתי החלטה לפיה הגדרת המונח "אנטי ציונות" הינה אנטישמיות ובכך קידם צעד נוסף את המלחמה בארגוני ה-BDS.

עוד בטרם אושרה החלטה היסטורית זו, פנו במכתב אל הפרלמנט הצרפתי 127 "אינטלקטואלים" ישראלים ויהודים כדי למנוע את קבלת ההחלטה.

במכתב אשר פורסם בעיתון הצרפתי "לה מונד" נכתב כי: "אין ספק שיש אנטישמים בקרב אנשים שמתנגדים לציונות. אבל יש גם אנטישמים רבים התומכים בציונות. לפיכך לא ראוי ולא מדויק לחלוטין לזהות באופן כללי אנטישמיות ואנטי-ציונות. עבור הפלסטינים ציונות מייצגת נישול, עקירה, כיבוש ואי שוויון מוסדי."

על המכתב חתמו 127 אנשי אקדמיה מישראל ארצות הברית, בריטניה, צרפת, גרמניה, קנדה, הולנד ובלגיה.
בין החותמים היו 43 מרצים באקדמיה הישראלית אשר הזדהו בשמם ובשם המוסד בו הם מלמדים. כידוע, דבר זה לא מפריע להם לקבל את משכורתם מכספי משלם המיסים.

ברשימה אפשר למצוא 16 מרצים מהאוניברסיטה העברית, 12 מאוניברסיטת תל-אביב, 5 מאוניברסיטת בן-גוריון ושלושה מאוניברסיטת חיפה ומכון ויצמן. בין המרצים החתומים על העצומה ניתן למצוא את: פרופ' ניב גורדון, פרופ' דוד אנוך, פרופ' זאב שטרנהל, פרופ' יצחק ינאי, פרופ' יצחק נבו ופרופ' איילת בן ישי.

אלון שוורצר, ראש אגף מדיניות בתנועת "אם תרצו" אשר תנועתו חשפה את המכתב מסר כי: "בעוד שהפרלמנט הצרפתי נלחם באנטי ציונות ואישר שהיא צורה של אנטישמיות, מרצים ישראלים תומכים בפעילות האנטי ציונית השוללים את זכות הקיום של מדינת ישראל.
כתנועת הציונית אשר מובילה את המאבק נגד הפוליטיזציה באקדמיה בישראל לא הופתענו לגלות פעם נוספת מעורבות של מרצים ישראלים בעצומה שנועדה להגן על מבקשי רעת ישראל בזירה הבינלאומית. לא ראוי שמרצים אשר פועלים השכם וערב נגד מדינת ישראל יהנו מפרותיה ומוטב שיעזבו את עבדותם במוסדות הציוניים. אנו קוראים לשר החינוך ונשיאי האוניברסיטאות לזמן את אותם מרצים לוועדת משמעת כפי שהחלטת מל"ג בנושא מחייבת. תנועת "אם תרצו" תמשיך להיות כלב השמירה של האקדמיה בישראל ותיפעל למען חופש אקדמי אמיתי ונגד כל פוליטיזציה באקדמיה."