מתנדבים: שקשיש לא ימות לבדו

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

130 קשישים נמצאו מתים בשנה החולפת רק לאחר שבוע ומעלה ממותם, באגודה להתנדבות יוצאים ביוזמה חדשה- "אל תשליכני לעת זקנה".

במסגרת יוזמה חברתית התנדבותית זו, בעזרת אלפי מתנדבי העמותה הפרוסים ברחבי הארץ יישמרו קשרים קבועים ושוטפים טלפוניים עם קשישים עריריים. בפנייה של האגודה להתנדבות לשלמה דולברג, מנכ"ל מרכז השלטון המקומי, מבקשת האגודה לקיים שיתוף פעולה שירתום את מחלקות הרווחה ברשויות המקומיות ברחבי הארץ למפות באופן מיידי את אותם קשישים עריריים המצויים בתחום אחריותם, ולהעביר את פרטיהם בכדי להתאים לכל אחד מהם מתנדב שירות לאומי שידאג להיות בקשר ישיר מולו באופן קבוע ושוטף בטלפונים.

הרעיון הוא כי בדרך פעולה זו יימנע מצב לא נתפס בו חיים בינינו מאות ואלפי קשישים לבדם ללא קשר חיצוני קבוע עם דמות מלווה. תכנית זו גם תסייע למחלקות הרווחה עצמן בדיווח על מצבם וצורכיהם של הקשישים ככל שיעלו מאותן שיחות קבועות.

ירון לוץ, מנכ"ל האגודה להתנדבות: "בעקבות הפרסום המזעזע אתמול על 130 קשישים עריריים שנמצאו מתים בשנה החולפת אחרי ימים רבים ממותם, לא יכולנו להישאר אדישים והחלטנו באופן מיידי ליזום תכנית שתשאף למיגור התופעה הנוראית הזו. באמצעות האגודה להתנדבות, פועלים 8,000 מתנדבים בשירות לאומי ובתכניות נוספות בכל מגוון החברה הישראלית, ברחבי הארץ. באמצעות אותם אלפי המתנדבים ושיתוף פעולה עם לשכות הרווחה ברשויות המקומיות, ניצור קשר טלפוני קבוע עם אותם קשישים עריריים. זו יוזמה שכל תכליתה הוא לחזק את החוסן החברתי בישראל".