פניה לנשיא: "הבחירות בז' אדר"

ארגון משפחות השכול דורשים לקיים את הבחירות לכנסת במועד אחר, לאחר שבתאריך ז' אדר מציינים את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל שמקום קבורתם לא נודע"

ריבלין צילום מארק ניימן לעמ
ריבלין צילום מארק ניימן לעמ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

דרישת ארגון 'יד לבנים' לדחות את הבחירות הצפויות להתקיים בז' אדר בו מציינים את יום הזיכרון של חללי מערכות ישראל שמקום קבורתם לא נודע מקבלת רוח גבית כאשר שר בממשלה, אופיר אקוניס הודיע כי יתנגד אף הוא לקיומם של הבחירות בתאריך המדובר.

הבוקר פנה יו״ר יד לבנים, אלי בן שם לוועדת הבחירות המרכזית וליו"ר הכנסת בבקשה לשקול פעם נוספת את קיום הבחירות בתאריך המדובר. לדבריו, "לא ראוי לטעמי שביום זה אנשים יילכו לקניות ובחירות בעוד המשפחות השכולות מתייחדות עם זכר הנופלים. לטעמי זהו מסר לא חינוכי של מדינה המבקשת לזכור את בניה ובנותיה שנפלו ולא זכו לקבורה בישראל".

"לא ייפלו השמים באם הבחירות יידחו למועד אחר. הבחירה הנכונה ביותר היא לשנות את מועד הבחירות. החלטה זו תעביר מסר ערכי המכבד את זכר הבנים שנפלו ויש בה מן הממלכתיות המתבקשת דווקא בעת הזו יותר מכל, בשם האחדות, ההנצחה והמורשת". אמר.

בתוך כך, ארגון המתנדבים "לתת פנים לנופלים" פנה לנשיא המדינה, ליו"ר הכנסת, לראשי הליכוד וכחול לבן וכן לוועדת הבחירות המרכזית, בבקשה לקבוע את הבחירות במועד אחר. לטענתם, "זהו יום הזיכרון הממלכתי לחללי מערכות ישראל, שמקום קבורתם לא נודע. בשם הנופלים אנו קוראים לאחדות דעים ולקיים את הבחירות ביום חלופי".

השארת תגובה