בנט: "אני היחיד שיכול להרוויח מבחירות"

"אמנם אני הפוליטיקאי עם האינטרס הגדול ביותר לבחירות כיוון שאשאר בתפקיד, אבל אני קורא לגנץ, אשכנזי, יעלון ולפיד – עזבו את הכל, בואו היום לנתניהו, שבו עד שיוצא עשן לבן. איווט ליברמן – חזור הביתה"

נפתלי בנט בריאון לאבי גרינצייג ואבי בלום, צילום פישל רוזנפלד (4)
נפתלי בנט בריאון לאבי גרינצייג ואבי בלום, צילום פישל רוזנפלד (4)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שר הביטחון נפתלי בנט התייחס בועידת 'מקור ראשון' לפלונטר הפוליטי ולהערכות כי השבוע תוכרע גורלה של המדינה אם תלך לבחירות בפעם השלישית בתוך שנה ואמר, כי על אף שהוא הפוליטיקאי עם האינטרס הגדול ביותר לבחירות, הוא קורא לגנץ, אשכנזי, יעלון ולפיד להתכנס עם נתניהו סביב שולחן אחד עד שייצא עשן לבן.

בתחילת דבריו התייחס שר הביטחון להזדמנויות המדיניות שתביא עמה בכנפיה שנת 2020 והזהיר כי מדינת ישראל עלולה לאבד הזדמנות ביטחונית היסטורית אם זו תמצא עצמה במערכת בחירות נוספת. ״שנת 2020 היא שנה עם איומים גדולים אבל גם הזדמנויות גדולות. אסור לנו ללכת לבחירות שיביאו אותנו להחמצת שנת ההזדמנות 2020". בהמשך קרא, לאנשי הקוקפיט ב'כחול לבן', "אל תובילו את המטוס הזה שנקרא מדינת ישראל להתרסקות. אמנם אני הפוליטיקאי עם האינטרס הגדול ביותר לבחירות כיוון שאשאר בתפקיד שר הביטחון, אבל אני קורא לבני גנץ, גבי אשכנזי, משה יעלון ויאיר לפיד – עזבו את הכל. אין לנו מדינה אחרת. בואו היום לנתניהו, שבו עד שיוצא עשן לבן. איווט ליברמן – חזור הביתה. זה הדבר הנכון למדינת ישראל״.

על האיום האיראני אמר בנט, כי ״אין זה סוד שאיראן מנסה לבסס טבעת אש מסביב לארצנו. היא כבר ביססה בלבנון והיא מנסה לבסס בסוריה, בעזה ועוד. אנחנו צריכים לעבור מבלימה להתקפה. אם נהיה נחושים נוכל להוציא את כוחות התוקפנות של איראן מסוריה. אין להם מה לחפש על גבולות מדינת ישראל. אנחנו אומרים לאיראן: סוריה תהפוך לווייטנאם שלכם. אם לא תצאו, אתם תתבססו ואתם תדממו כי אנחנו נפעל ללא לאות עד שתוציאו את כוחות התוקפנות מסוריה״.

על המצב ביהודה ושומרון אמר בנט: ״לצערי מאז 1981 אף ממשלה לא החילה ריבונות על סנטימטר מאדמת ארץ ישראל. גם פה צריך לעבור מבלימה להכרעה. יש היום מערכה על שטחי C אבל היא הייתה בנוכחות צד אחד – הפלסטינים. הם תכננו והם בנו. היום אנחנו אומרים: אנחנו עולים לזירה, אנחנו נילחם על שטחי C. אחרי עשרות שנים שלא בנו בית אחד בחברון, אמרתי לגופי הביטחון שהמדיניות שלנו היא בניה בחברון, ביהודה ושומרון ובארץ ישראל. וביצענו״.

השארת תגובה