נתניהו: "בחירות, או שהשכל הישר יגבר"

בנאומו בפני באי ועידת 'מקור ראשון' התייחס רה"מ לפלונטר הפוליטי ואמר, כי "כדי שנוכל להקים ממשלת אחדות, צריך לקרות אחת מהשניים, או שבני גנץ יגבר על הוטו של יאיר לפיד או שאביגדור ליברמן יגבר על אביגדור ליברמן"

נתניהו צילום חיים צח לע''מ
נתניהו צילום חיים צח לע''מ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש הממשלה נתניהו שהוזמן לשאת דברים בועידת מקור ראשון, התייחס לבחירות הקרובות ולסרבנות 'כחול לבן' להתגמש בדרך לממשלת אחדות ומניעת הבחירות השלישיות והמיותרות.

רה"מ התייחס לגדעון סער ולעובדה כי הפך ליקיר התקשורת, "בשמאל מבינים שאם יפילו אותי הם יפילו את הימין. שימו לב לתופעה הזאת – את מי התקשורת השמאלנית תוקפת, ואת מי היא מהללת? את מי שהיא מהללת ומאתרגת, בסופו של דבר הוא יפרע את החשבון ויביא לה את הסחורה. הסחורה היא יהודה ושומרון. זה כלל פשוט מאוד שכבר הוכח בעבר".

רה"מ פנה לבני גנץ ולאביגדור ליברמן וקרא להם להתגמש בדרך לכינון ממשלה שתציל את מדינת ישראל מבחירות מיותרות: "זה בהחלט שבוע משמעותי שבו נדע אם ישראל שוב תלך לבחירות. או שהשכל הישר יגבר וסוף סוף תושג האחדות הרצויה. בשבועות האחרונים אני לא חוסך שום מאמץ. הלכתי כברת דרך ארוכה מאוד, הצענו הצעה ועוד הצעה וקיבלנו תשובה – נאדה. כלום. כחול לבן לא זזו מילימטר, אפילו ננומטר, שום דבר".

"כדי שנוכל להקים ממשלת אחדות, וזה עדיין לא מאוחר, עדיין יש זמן לעשות זאת, צריך לקרות אחת משני דברים – או שבני גנץ יגבר על הוטו של יאיר לפיד או שאביגדור ליברמן יגבר על אביגדור ליברמן. אלה שתי האפשרויות ואני מאוד מקווה שאחד מהשניים הללו יקרה כי אין סיבה ללכת שוב לבחירות. אני הצעתי אתמול הצעה נוספת, במצבים יוצאי דופן צריכים פתרונות יוצאי דופן. הצעתי לבני גנץ להגיע לממשלת אחדות וגם היום אני אומר לו לבוא לממשלת אחדות איתי, אבל אם הוא לא מסוגל לקבל החלטה כזאת – שיתן לעם לקבל את ההחלטה. בחירות מזורזות לבחירת ראש הממשלה בבחירה ישירה, לתת לעם להחליט מי יהיה ראש ממשלה. כך נחסוך גם זמן של חודשים ארוכים, בחירות לכנסת, והרבה כסף. אני מקווה שתהיה התעשתות של הרגע האחרון שתחסוך לנו את ההליך כולו, אבל אני חייב להגיד שאם יכפו עלינו בחירות אנחנו ננצח בגדול יחד עם חברינו במחנה הלאומי. אנחנו נלך לבחירות מתוך שימת דגש על ההישגים שלנו ועל ההזדמנויות הגדולות שלנו".

בדבריו הזכיר רה"מ מאמר שהובא הבוקר ב'הארץ' שם הציע רוגל אלפר לאתרג את רה"מ בתמורה לשינוי מדיניות. "היום קיבלתי הצעה נוספת בעיתון הארץ. אחד הכתבים שם אומר שהוא מוכן לאתרג את נתניהו אם הוא יהיה מוכן לעקור יישובים. תודה רבה, אני מוותר על האיתרוג, אני לא אעקור אף יישוב, אף מתיישב – אף אחד. אני אמשיך לעמוד שלי, אבל זכרו מה שאמרתי. את מי שהאברמוביצ׳ים מהללים ומאתגרים, סופו שיתן את הסחורה של יהודה ושומרון", הכריז רה"מ.

נתניהו חידד את מסריו אל מול הביקורת שמטיח בו סער והזהיר, כי "מי שמבקע את המחנה שלנו מפקיר את יהודה ושומרון, משום שההגנה על יהודה ושומרון הייתה ותהיה נדבך יסוד במדיניות שאני מוביל ואני מתכוון להמשיך להוביל אותה בתמיכתכם. זה הזמן להתלכד וללכת ביחד, כדי להבטיח את עתיד מדינת ישראל וארץ ישראל".

רה"מ המשיך בדבריו כשהוא פונה לתומכיו, "אני מציע להבין דבר נוסף, התקשורת הדומיננטית בישראל מבינה בדיוק את מה שאמרתי עכשיו. כיוון שרבים בה רוצים לראות אותנו נסוגים מיהודה ושומרון ומתפרקים מהנכסים שלנו, חוזרים לקווי 67׳ עם פנטזיה בלתי מובנת ובלתי משתנית שעל ידי החלשתנו ועל ידי ויתורים נשיג שלום, כיוון שהם רוצים את זה הם יודעים היטב שמה שבולם את זה זאת אותה יכולת שהובלתי למנוע את הלחצים הללו ולגייס את ארה״ב לטובתנו. לכן המשימה שלהם היא להפיל אותי. לא כדי להפיל אותי אישית, אלא ההבנה שאם יפילו אותי הם יפילו אתכם ואת כולנו. הם לא מעריכים שיבוא מישהו שידע לעשות את מה שאני עושה כאן".

על המתיחות בעזה אמר, כי "אם צריך נגיע למבצע גדול בעזה, לא תהיה הסדרה אם הירי לא יפסק סופי – ואם הוא לא יפסק אז יהיה מבצע הכרעה. בעזה קיבלו דוגמית לכך לפני כמה שבועות".

השארת תגובה