מה צבע עושה לנו ועד כמה הוא משפיע עלינו?

הפסיכולוגיה של הצבע: האם בחירת הצבעים שלכם תעזור לכם לעבור את החורף בנעימות ומה הקשר בין הסירים למזג האוויר הפנימי שלכם?

סירים צבעוניים בסולתם
סירים צבעוניים בסולתם
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

כמה מכם חווים דכדוך חורף? וגם אם לא אפרוריות החיים תופסת כל אחד בשלב זה או אחר, יש את הימים האפורים האלה שמשתלטים לנו על הלב. כי מסתבר שיש דבר אחד אוניברסלי לכולם, התגובה של בני אדם לצבעים. ההבנה שהצבעים משפיעים עלינו, על מצב הרוח שלנו, ואם תשאלו את דבורה פיינר פסיכולוגית קלינית היא תסביר לכם שכבר לפני שנים השתמשו בשיטות טיפול שונות, וביניהם ריפוי בצבעים.

גם מעצבי פנים הבינו כבר ממזמן את הקשר בין התגובה הרגשית בין הצבעים לאנשים. גם בעסקים אם אנחנו רוצים לשדר ללקוחות שלנו מסרים אנחנו נתחשב בצבעים.

אז מה הקשר בין סירים לחורף שלנו?

אם תבקרו בחנות החדשה של סולתם בתל אביב תעמדו נפעמים מול עיצוב החנות כמוה לא ראיתם, חלון הראווה צבעוני, כל המדפים צבעונים ומה שמאכלס אותה היא סדרת הסירים הצבעונית . מיטל רובין מנהלת השיווק של רשת סולתם מצביעה בגאווה על סדרות הסירים הצבעוניות שרק המחשבה עליהם תגרום לנו לקחת את הסיר ולבשל בשמחה.

מרגישים דכדוך קל, סיר מרק שמתבשל בסיר בצבע תורכיז לצד אטריות בסיר הכתום, יגרמו לתחושת לבלוב. הוסיפו את המצקות וכלי הערבוב ותסיימו את הבוקר עם כוס קפה בספל צבעונית, אין ספק שההרגשה תשתפר.
עד היום הכרנו בעולם הכלים בעיקר את הצבע השחור, הצבע השחור ששלט עד היום ברוב הכלים שלנו, צבע את רוב היצרנים בהרגשה שהוא משדר, תחושה של ביטחון, ובעיקר צבע יעיל.

פירוט של הצבעים העיקריים והתגובה הרגשית שתיגרם לכם מהצבע:

  • אדום: יגרום לתחושה חיובית של אומץ , כוח התרגשות, ואנרגיה.
  • כחול: משרה רוגע, שלווה, ואפילו קור רוח.
  • צהוב: צבע שכולו אופטימיות, הערכה עצמית, וביטחון עצמי.
  • ירוק: צבע של שלום והרמוניה, וגם איזון פנימי.
  • סגול: הצבע שמצביע על יוקרה, מודעות עצמית ותחושה של איכות
  • כתום: צבע שכולו כיף ונוחות.
  • ורוד: צבע שמביא לנו תחושת שלווה ועדינות.
  • אפור: כמה לא מפתיע, הוא ניטראלי גם מבחינה פסיכולוגית .

כשתעמדו מול הצבעים הלב שלכם יבחר את הצבע שמתאים לכם, לרגשות שלכם ולתגובה הפנימית.
מה שכן, אני ממליצה על מגוון של צבעים, הם יצבעו לכם את היום.

השארת תגובה