הסערה הירדנית: בלי כיפה וציצית

סגני ראשי ערים חרדים ודתיים שביקשו לחצות את מעבר הגבול לירדן, כדי לבקר בפטרה, התבקשו להסיר את הכיפות והציציות • דרעי איים במניעת כניסה והדברים סודרו

במעבר הגבול
במעבר הגבול
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

סגני ראשי ערים חרדיים ודתיים, שהשתתפו בכנס סגני ראשי ערים באילת, ביקשו לחצות את מעבר הגבול לירדן, כדי לבקר בפטרה – אולם התבקשו להסיר את הכיפות והציציות.

חלק מהנציגים החרדיים ודתיים נשמעו להוראות הירדנים, אולם רובם בחר לחזור למלון ולוותר על הטיול.

סגן ראש עירית ירושלים יוסי דייטש, סיפר’: “הגענו כל סגני ראשי הערים לפטרה ודרשו מאיתנו להסיר את הכיפות והציציות. מזעזע לראות כאן ערימה של כיפות וציציות. זו אנטישמיות וביזיון”.

במקביל פנה ח”כ מיכאל מלכיאלי מש”ס במכתב לשר החוץ ישראל כץ בבקשה לכנס ישיבה דחופה בעקבות המקרה המביש. “הדבר מזכיר תקופות אפלות מהעבר של העם היהודי”.

סגן ראש מועצת שומרון, דוידי בן ציון, צייץ בטוויטר: ”שאלתם את עצמכם איך נראה הסכם ‘שלום’? ובכן, ככה: כבר שעה וחצי מעוכבים כמעט 100 סגני ראשי ערים במעבר הגבול לירדן, למה? כי תפסו על אחד הסגנים ציצית, השם ישמור. ככה אני אוהב את השלום שלי”.

בעקבות התקרית שוחח שר הפנים אריה דרעי, עם אנשי משרד החוץ וראש המל”ל, מאיר בן שבת.

בעקבות זאת, התאפשרה כניסת המשלחת הישראלית לירדן, ללא שום הגבלות.

בשיחה שקיימו היום אנשי משרד החוץ וראש המל״ל בן שבת עם מקביליהם הירדניים, נאמר להם שהשר דרעי שוקל, בעקבות התקרית, למנוע כניסת פועלים ירדנים לישראל.

הנציגים הירדניים אמרו כי עשו זאת כדי להבטיח את ביטחונם של התיירים הישראלים.

בעקבות דרישת השר דרעי, הודיעו הירדנים כי יבדקו שוב את ההנחיה למנוע כניסת תיירים עם ישראליים עם כיפות ושאר סממנים יהודיים.

כדי לאכוף את ההחלטה יוקם צוות עבודה שיכלול את נציגי שר הפנים, משרד החוץ וגורמי הביטחון הרלוונטיים.

השארת תגובה