'מרמה והבלנת הון' – מעצרים ב'שובו בנים'

בלשי משטרה פשטו, על בתי 6 חשודים מקהילת 'שובו בנים' בירושלים • לפני כחודש הגישה נורית, אמה של צעירה שנפטרה מסרטן, תלונה במשטרה נגד מנהיג 'שובו בנים' • בהמשך הוגשו נגדו תלונות נוספות במשטרה

הרב ברלנד בחולון
הרב ברלנד בחולון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לשים פשטו הבוקר על שישה בתים ב’חומה השלישית’ – ובהם ביתו של הרב אליעזר  ברלנד  – ועצרו לחקירה שישה חשודים, גבאים ועוזרים של מנהיג קהילת ‘שובו בנים’ בירושלים.

הפשיטה בוצעה בצו בית משפט, בעקבות חשד לקבלת דבר במרמה והלבנת הון.

בלשי המשטרה ערכו חיפושים בבתי החשודים, ותפסו מסמכים וממצאים נוספים.

הרב ברלנד עצמו לא צפוי להיחקר.

הפשיטה בוצעה כחודש וחצי אחרי תחקיר חדשות 13, שבו פורסם כי הרב ברלנד גבה ממשפחתה של חולת סרטן מאות אלפי שקלים בתמורה לריפויה, והורה לה להימנע מטיפולים רפואיים, עד שלבסוף מתה.

לפני כחודש הגישה נורית, אמה של הצעירה, תלונה במשטרה נגד מנהיג ‘שובו בנים’, שהמליץ לבתה שלא לקבל טיפול רפואי, אלא להסתמך על ברכתו, בטענה שהוא סייע בכך להמתת בתה: “אני כאן כדי להגיש תלונה נגדו על המעשים שהוא עשה, כל הכוונה שלי היא שברלנד ישלם את מה שהוא צריך לשלם – ואת זה המשטרה תחליט.

אני פה כדי שאף אמא לא תסבול כמו שאני סבלתי, ובשביל שהוא ישלם על מה שהוא עשה – והוא עשה”.

במשטרת ישראל הוגשו תלונות נוספות בגין מקרים דומים.

התחקיר של אריאלה שטרנבוך חשף את ‘תעשיית פדיון הנפש’ של מנהיג ‘שובו בנים’, המבטיח להסיר מחלות ולרפא חולים סופניים, ובתמורה גובה מהם סכומי עתק.

“לומר לאדם חולה סרטן לוותר על כל כספו ולהימנע מטיפול רפואי בלי כל הסמכה רפואית – סיכון לא סביר”, אמר פרופסור גבריאל הלוי מהקריה האקדמית אונו.

לדבריו, “הסיכון הלא סביר הזה גרם למותה וזו עבירת הריגה”.

תגובה אחת
  1. מדוע העברין ברלנד מסתובב חופשי

השארת תגובה