גם בחורף: מעודדים ילדים לשתות מים

כך תעודדו את הילדים שלכם לשתות יותר מים
כך תעודדו את הילדים שלכם לשתות יותר מים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כך תעודדו את הילדים שלכם לשתות יותר מים גם בחורף

אם אתם הורים לילדים קטנים, אתם בוודאי מקפידים על כך שהם ישתו מספיק מים במהלך היום ובמיוחד במהלך הקיץ. עם זאת, חשוב שתכירו את חשיבות שתיית המים גם בחודשי החורף, בהם המודעות לשתיית מים אינה חזקה כפי שהיא בקיץ. ריכזנו עבורכם מספר עצות שימושיות שיגרמו לילדים שלכם לשתות יותר מים במהלך החורף.

מעט על חשיבות שתיית המים בחורף

שלא כמו בקיץ, במהלך החורף אנו לא מרגישים תחושת צמא חזקה כמו בקיץ, והסיבות לכך מגוונות. עם זאת, הגוף זקוק למנת הנוזלים הדורשים לו גם בחורף וחשוב לספק לו את הדרוש. נוסף על כך, אומנם אנו לא מזיעים ולא מרגישים צורך למים קרים ורעננים, אך הגוף שלנו עשוי לסבול מגורמים מייבשים שונים כמו מזגנים ותנורי חימום, וכן מחלות חורף שונות. אם כן, אמצו כמה מן הטיפים הבאים ועזרו לעצמכם ולילדים שלכם לשתות יותר מים.

איזון בין המשקאות

הנוזלים הבריאים ביותר שהגוף שלנו יכול לקבל הם כמובן מים. עם זאת, ילדים רבים והאמת שגם לא מעט מבוגרים, נמשכים למשקאות אשר אינם מכילים מספיק מים ומעניקים תחושה שאכן שתינו מספיק בעוד הגוף שלנו זקוק ליותר נוזלים חיוניים. לכן, הרגילו את בני הבית לשתות כוס מים לפני כל משקה אחר. בין אם מדובר בקפה או השוקו החם בבוקר או במשקה ממותק שהילדים אוהבים מאוד, הקפידו להטמיע את ההרגל לשתות כוס מים אחת לפני כל משקה אחר.

מקור מים זמין

חשוב לוודא שגם בחורף יש סביב הילדים מקור מים זמין שימשוך אותם לשתות יותר מים. ניתן לרכוש בר מים, או לדאוג לקנקן מים במקרר במקום בולט לעין, שהילדים יתקלו בו מעת לעת. מלבד הסביבה הביתית, חשוב לוודא שהילדים הולכים לבית הספר עם בקבוק מים אישי, וניתן לרכוש יחד איתם בקבוק מעוצב שהילדים יאהבו במיוחד. כאשר הילדים חוזרים מבית הספר, בדקו כמה הם שתו לפי המים שנשארו בבקבוק ובהתאם דאגו להשלים להם את החסר.

שדרגו את המים

מים משעממים ילדים, אך מים עם חתיכות פרי, מים עם לימון או מים עם מלפפון הופכים פתאום למראה מעניין הרבה יותר וכמעט תמיד מבוטח שהילדים ישתו יותר מים. הכינו קנקן מים במהלך הארוחות ודאגו לשדרג אותם עם כל דבר מעניין שאתם יכולים לחשוב עליו.

התחברו למזג האוויר החורפי

כאמור, בחורף לעיתים תחושת הצמא אינה חזקה ואנו נוטים לשתות פחות. עם זאת, ניתן לנצל את החורף ולעודד הרגלים חורפיים שדווקא כן יכולים לגרום לנו לשתות יותר מים. נסו להרגיל את הילדים שלכם לשתות יותר תה צמחים בריא בימי החורף הקרים, במקום למשל שוקו או חלב. התה, על סגולותיו הרפואיות, גם מכיל כמות מים גדולה יותר מאשר שוקו או קפה.

לעוד שיטות לגרום לילדים לשתות יותר מים, היכנסו >>

השארת תגובה