לפיד: "אם נשב תחת נתניהו – נוכתם לעד"

חילוקי דעות בין מנהיגי כחול לבן אם להיענות להצעת נתניהו או לסרב לה. "ראינו מה קרה לקדימה בראשות מופז שהאמינה להבטחות נתניהו"

יאיר לפיד
יאיר לפיד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בצל הדיווחים על המגעים בין 'כחול לבן' ו'הליכוד' והפרשנות כי יאיר לפיד הנו היחיד בקרב צמרת 'כחול לבן' המתנגד בתוקף לממשלת אחדות תחת נתניהו גם לא לתקופה קצרה של חמשה חודשים, דווח, כי בני גנץ וגבי אשכנזי, הציעו ליאיר לפיד להישאר עם חברי "יש עתיד" מחוץ לממשלת האחדות בשלב ראשון, ולהצטרף כעבור חמישה חודשים לאחר שנתניהו יעזוב.

על פי הדיווח בחדשות 12, דווח כי לפיד דחה את ההצעה והגיב, "אם נשב יממה אחת תחת נתניהו, אנחנו נוכתם לעד". לפיד הזכיר אתמה שאירע למפלגת 'קדימה' בראשות מופז שבין לילה הצטרפה לממשלת נתניהו על בסיס שורה של הבטחות קואליציוניות, הולכה שולל וסופה שהתאיידה.

"אתם מכירים את נתניהו כרמטכ"לים, יש לו כבוד לרמטכ"לים, יעלון ואני מכירים אותו כפוליטיקאים".

בשיחה שקיימו ארבעת ראשי כחול לבן הביע לפיד ויעלון חשש מפני תרגיל או מלכודת שמתכנן נתניהו, כאשר מנגד סבורים גנץ ואשכנזי, שמדובר בהזדמנות.
בליכוד הגיבו אמש לדברים ואמרו, כי "הליכוד הסכים לויתורים מפליגים, אבל יאיר לפיד עדיין עושה כל מאמץ כדי לסכל ממשלת אחדות. אם לפיד יפסיק לחבל במאמצים לאחדות עדיין יש אפשרות אמיתית למנוע בחירות ולהקים ממשלת אחדות".

בסיעת כחול לבן האשימו מנגד, כי "מי שמסכל ממשלת אחדות הוא יו׳׳ר הליכוד נתניהו, שעדיין לא הפנים שהוא הפסיד בבחירות, שהליכוד כבר לא המפלגה הגדולה ביותר ושכחול לבן לא תאפשר לאדם עם שלושה כתבי אישום לנהל את המדינה. נתניהו, שחרר את ישראל".

תגובה אחת
  1. לאנשי כחול לבן . יום אחד תחת נתניהו והפסדתם את השלטון .
    רבים כמוני יעזבו אתכם כי מה שמסתמן הוא קבוצה של קצינים
    שמחפשים כותרות וסיפוק מידי תוך כדי נתינת ידם לשחיתות .
    בחקירות , ראש ממשלה. שר הפנים. שר הבריאות . ועוד. .

השארת תגובה