חברי הכנסת חותמים – ומוכנים לממשלת אחדות

בהוראת היו"ר אריה דרעי, הצטרפו גם חברי הכנסת של ש"ס וחתמו על המלצתם לנשיא המדינה להטיל את תפקיד הרכבת הממשלה על יו"ר הליכוד בנימין נתניהו

אריה דרעי ואיווט ליברמן
אריה דרעי ואיווט ליברמן

בליכוד ובכחול לבן החלו במירוץ להחתמת 61 חברי כנסת – מה שיאפשר לנתניהו או לבני גנץ לקבל מהנשיא מנדט מחודש להרכבת הממשלה, כשלרשותם יעמדו 14 ימים אחרונים למשימה.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' וחברת הכנסת איילת שקד הודיעו כי לא יחתמו כל עוד ליברמן לא חותם. לדבריהם, אם יחתמו כעת ישחקו לידיו של ליברמן.

יו”ר ש”ס אריה דרעי אף הוא לא הזדרז הבוקר לצרף את חתימות חברי סיעתו למסע ההחתמה.

בהודעה שפרסם יו”ר ש”ס הוא טוען כי הניסיון שנעשה כעת בליכוד משחק לידיו של יו”ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

בציוץ בטוויטר כתב דרעי: “סיפור ההחתמות שהציע ליברמן הוא פייק, זיוף, ניסיון נוסף שלו להתל במערכת הפוליטית.

“לחתום כעת אין טעם כי נותרו 11 ימים. לשחק במשחק של ליברמן זה מיותר לחלוטין. הוא לא יצטרף לגוש הימין, סביר יותר שהוא יתמוך בממשלת שמאל ערבים”.

מאוחר יותר הורה יו"ר ש"ס לחברי הכנסת של הסיעה לחתום על המלצתם ליו"ר הליכוד בנימין נתניהו. כשבסיעה מבהירים כי רק לאחר התייעצות עם כל ראשי גוש מפלגות הימין ולאחר שיתקבלו החתימות של ישראל ביתנו – יוחלט מה לעשות.

יו"ר סיעת יהדות ח"כ יעקב אשר הודיע שיהדות התורה אף היא תחתום לנתניהו על ההמלצה: "למרות 'משחקי הפייק' של איווט ליברמן פעם עם 'הליכוד' ופעם עם 'כחול לבן', נענינו עקרונית לבקשת יו"ר סיעת הליכוד לחתום על תמיכה בנתניהו לקבלת מנדט נוסף מהנשיא. מי כמונו מכירים מקרוב את תהליך ההטרלה של איווט, הגיע הזמן שכולם יראו".

שר החוץ ישראל כ”ץ אמר בראיון לרשת ב’: “אין פערים גדולים, יש אפשרות להקים ממשלת אחדות ומשום מה כחול לבן לא מוכנה לנוע לקראת שום הסדרה שתאפשר שיתוף פעולה, הקמת ממשלת אחדות ומניעת בחירות”.

כ”ץ הוסיף: “הרגע חתמתי על טופס שבו אני תומך בבנימין נתניהו להקים ממשלה. אני מניח שבקרוב יהיו 55 חתימות. אם ליברמן יוסיף את החתימות של סיעתו אז יהיו 63 חותמים”.

בכחול לבן אישרו הבוקר שגם הם פועלים להשיג את 61 החתימות הדרושות.

יו”ר הסיעה, ח”כ אבי ניסנקורן, אמר כי הם עושים מאמצים בימים האחרונים להשגת החתימות עבור גנץ. במהלך היום יפנו במפלגה גם לליברמן וגם לחברי הרשימה המשותפת, ש-10 מהם המליצו על גנץ לנשיא לאחר הבחירות.

אלא שליברמן מבחינתו ידון רק מחר בישיבת הסיעה על הענקת החתימות. שכן, המטרה היא לתת עוד שבועיים למיצוי התהליך, ואם יחתום היום לא יעשה בזה דבר.

השארת תגובה